Anasayfa - Köşe Yazıları - Zihniyet Değişmeli (İlyas Akçay Yazdı)

Zihniyet Değişmeli (İlyas Akçay Yazdı)

Bugün Trabzonspor’un Balıkesir’de verdiği mücadele sonunda mağlup olarak kupadan elenmesi, gönül verenleri için kabullenilmesi güç bir durumdu.

Bugüne kadar oynanan ve Balıkesirspor karşısında oynanan futbola bakıldığında aslında değerlendirilmesi gereken konu, gerek yönetim gerekse teknik kadro ve futbolular olarak, görev yapanların sorumluluk alanlarının, Trabzonspor’un bugünlere gelmesinde neden olan etkenlerin özellikleriyle birebir olmalıdır.

Bugün Trabzonspor’a baktığımızda, bizim zamanımızda ki takım ile aynı eşdeğerde olmadığını apaçık görebiliyoruz.

Bu denli oyun anlayışındaki bir takımın, bundan sonra böyle mağlubiyetlere hazır olması lazım. Çünkü sahada görev alan oyuncu topluluğu ve teknik anlamda ki sorumlular, maçı kazanma isteği, oyun içerisinde ki mücadele hırsları ve mücadele gücü, saha kenarından doğru hamleler böyle devam ettiği müddetçe, Bordo Mavililer bu görüntüyle oldukça haşır neşir olacaktır.

Trabzonspor’un sahada oynadığı oyun anlayışı uzaktan bakıldığında, hiç sorumluluk almayan, hırsı olmayan, sanki futbolu bırakmış eski futbolcuların kendi aralarında gazozuna maç oynadığı bir anlayış görüntüsü veriyor.

Ben inanıyorum ki, Trabzon şehrinin kazanma hırsına kavuşması gerçekleşmediği müddetçe hiçbir yere varma şansı olmayacaktır. Tez zamanda Trabzonspor’un zihniyet değişikliğine gitmeye ihtiyacı vardır.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat