Anasayfa - Köşe Yazıları - Trabzonspor Avrupa'da Bambaşka (Selahattin Diyadin Yazdı)

Trabzonspor Avrupa'da Bambaşka (Selahattin Diyadin Yazdı)

Trabzonspor Teknik Direktör Mustafa Akçay ile beraber Avrupa Ligi’nde başka bir havaya bürünen Bordo-Mavililer, beklediğimiz galibiyet serisine dün akşam da devam etti.

Rakibinin karşısında oyuna hızlı başlayan, ne yapacağını bilen, orta sahada Colman’ın şefliğinde güzel bir ilk yarıyı ve atılan gollerle net bir şekilde 2-0 bitirmesini bildi Trabzonspor.

İlk yarıda bu sezon ilk kez rakip sahasında oyun üstünlüğünü ve top hâkimiyetini elinde bulunduran Trabzonspor, Olcan ve Soner’in attığı gol takıma büyük katkı sağladı.  İlk yarıda Trabzonspor, Rum ekibine pozisyon vermezken, Onur’a da pek iş düşmedi.

İkinci yarıda da oyuna hızlı ve arzulu başlayan ve 3-0’lık neticeyi aldıktan sonra bir rehavet içine giren Bordo-Mavililer, yedikleri 2 golle ve bu arada Onur’un yaptığı kurtarışlarla şoka girdiler. Fakat Olcan’ın 3. takımın 4. Golü sonrasında Trabzonspor tekrar sahaya döndü.

Maçı arzu ettiğimiz şekilde 4- 2 bitirdik ama kaç maçtır farklı skorlardan sonra kalemizde gördüğümüz golleri tedbir almamız gerektiğine inanıyorum.

Maçın hakemin penaltı kararı ağırdı. Her şeye rağmen alınan farklı galibiyet Trabzonspor için her bakımdan moral oldu. Artık liderlik için İtalya’da Lazio ile kozlarımız paylaşacağız. Buradan bir puan alarak grubu lider olarak tamamlayacağımıza inanıyorum.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat