Anasayfa - Köşe Yazıları - Tebrikler (Selahattin Diyadin Yazdı)

Tebrikler (Selahattin Diyadin Yazdı)

Evet, bir teknik direktör maç öncesi konuşmasında söylediklerini maç içinde futbolcularını tatbik ettirebiliyorsa ve sonunda da başarıyı yakalıyorsa o teknik adama şapka çıkarılır.
Bordo-Mavililer, dün akşam oynadıkları maçta kendileri ve rakip için çok önemli olan bir maçı yüzlerinin akıyla kazanması bildiler. Çünkü bu maç rakip için son umuttu. Ve bu maçta umutları tamamen bitti.
Maça gelince..
Trabzonspor çok akıllı bir oyun taktiği ve mantalitesi içinde maçı kendi istediği şekilde sürdürdü 90 dakika. Ve bunun akabinde de net bir skorla rakibi 2-0 mağlup etti.
İlk yarıda rakibin baskısını akıllı bir şekilde defansı sağlam tutup bertaraf etmek akıllıcaydı. Orta alanda çok adamla rakibe basarak çok pozisyon vermemeye çalıştı. Legia’nın pozisyonlarını kalecimiz Onur ve defansımız iyi karşılayarak maçı 2-0 kazandı.
İkinci yarıda Bamba’nın sakatlanarak çıkması ve arkasından da Onur değişikliği takımdaki futbolculara olumsuz etki yapmadı. Oyun disiplinini bozmadı. Mücadele gücü düşmedi. Daha da artarak golü düşünmeye başladı ve bunda da başarılı olduk.
Bu arada ilk bir resmi maçta forma giyen kalecimiz Zeki Ayvaz’ın da sahneye çıkıp kendini gösterip, yaptığı kurtarışlarla “Takımda ben de varım dedi”. Takım olarak bütün futbolcular ellerinden gelen yeteneklerini ve hocanın taktiğini iyi bir şekilde tatbik edip, hepsini ise yaptıkları mücadeleden dolayı kutlarım.
Hiç şımarmadan, rakipleri küçümsemeden hele hele Avrupa’dan sonra hafta sonu Ankara’da Gençlerbirliği ile oynayacağımız lig maçında da dün geceki gibi Trabzonspor oynamalı.

Bu galibiyetten dolayı tüm futbolcularımız kutluyorum.

 

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat