Anasayfa - Köşe Yazıları - Sonuç Yanıltmasın (İlyas Akçay Yazdı)

Sonuç Yanıltmasın (İlyas Akçay Yazdı)

Geçtiğimiz haftadan ağır yaralı Trabzonspor, kendi saha ve seyircisi önünde ligdeki konumu hiç de iç açıcı olmayan Elazığspor'a karşı oynadığı müsabakada hem 3 puana hem de morale ihtiyacı vardı. Maçın sonucuna göre bakarsak, Bordo Mavili takım ikisini de kazandı. Kazandı kazanmasına ama, alınan skorun dışında ki Trabzonspor'u iyi analiz etmek gerekir. Türk futbolunda kendini 4. büyük olarak kabul ettirip, bugünlere gelmesinde ki en büyük etken olan hırsını ve kazanman arzusunu bu akşamki seyrettiğimiz Trabzonspor'da görme şansımız yoktu. Sahada sanki gazozuna maç yapan takım vardı. Halbuki Trabzonspor, kazandığı maçlarda oynadığı oyunla rakibe kendi oyununu kabul ettiren, kazanmak için rakibi sahasında hapseden bir takımdı. Dışarıya yansıyan görüntü, maçı kazanmamız lazım, ama kazanamasak da önemli değil gibiydi sanki. Skora göre yorumlarsak, bundan sonraki oynayacağımız karşılaşmalarda hayal kırıklığına uğrama şansını çok yüksek görüyorum.

4-0'lık skorda iki takım için bir değerlendirme yapacaksak, neredeyse denk kuvvetlerin mücadelesi vardı. Elazığspor'un kullandığı penaltı golle sonuçlansaydı, kalan süredeki maçın gidişatı nasıl olurdu, bunun tahmini zordu. Bana göre bu akşam sahada mücadele eden futbolcularda, bazı futbolcuları ayırt ettiğimizde,  kalan futbolcular futbolun komedi figüranları gibiydi. Bu gibi takımları yenmek için iyi futbola gerek yok. Rakip Elazığspor'a bakarsak, bu oyun anlayışıyla bu takım ligde kalan maçlarda nasıl gelecektir hiç anlamıyorum. Çünkü sahada çok kötü bir Elazığspor vardı.

Trabzonspor olarak, inşallah bundan sonraki karşılaşmalarında bu oyun anlayışı ve mantalitesinden uzak bir anlayışla kendini ortaya koyar.

Orta sahada Adrian ve Malouda'nın bu defans anlayışında ki oyunları, özellikle Trabzonspor'u bundan sonra sıkıntıya sokar düşüncesindeyim.

Bu duruma çözüm bulunursa, beklediğimiz Trabzonspor'u bundan sonraki maçlarda sahada seyrederiz.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat