Anasayfa - Köşe Yazıları - Lider Gitti Lider Döndü (İlyas Akçay Yazdı)

Lider Gitti Lider Döndü (İlyas Akçay Yazdı)

Trabzonspor ligde taraftarlarına verdiği üzüntüyü, UEFA Avrupa kupası grup aşamalarında ilk defa grup lideri olarak ikinci tura yükselmesiyle bir nebze olsun gidermeyi başardı. Bu başarı sadece taraftarlarını sevindirmedi, tarihi bir başarı olarak da adını yazdırdı. Dolayısıyla da Türk futboluna gurur vermiş oldu.

Akşam ki mücadeleye baktığımızda, Trabzonspor bir takımın deplasmanda oynaması gerektiği gibi oynadı. Liderliği kaybetmeme mantalitesini sahada uyguladı. Rakip Lazio, İtalyan takımı olmasına rağmen, kendi saha avantajını kullanma şansı varken, alacağı bir galibiyet kendilerini grup lideri tayin edecek olmasına rağmen, 90 dakika boyunca verdiği mücadele ile kendi oyun anlayışını Trabzonspor’a kabul ettiremedi. Böyle olunca Bordo Mavili takım, grup liderliği için kendine lazım olan puanı alıp yoluna devam ettirmesini bildi.

Mücadele sonunda oynanan oyun ve kalite anlayışını fazla irdelemeye gerek yok. Çünkü Trabzonspor İtalya’ya grup lideri olarak gitti, grup lideri olarak Trabzon’a döndü. İşte bu yüzden, tarihinde ilk kez katıldığı UEFA Avrupa liginde tarihi başarı alıp, grubu mağlubiyetsiz tamamlaması, tüm spor kamuoyu tarafından tebrik edilmesi gerekir. Bizde Trabzonspor’u tebrik ediyoruz, Avrupa’da göstermiş olduğu başarıyı ligde de göstermesini bekler, ilerleyen haftalarda başarılar dileriz.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat