Anasayfa - Köşe Yazıları - Kontrolsüz ve Dengesiz (İlyas Akçay Yazdı)

Kontrolsüz ve Dengesiz (İlyas Akçay Yazdı)

Trabzonspor Sivasspor karşısında iyi mi oynadı? Hayır kötü oynadı. Maçı kazanabilir miydi? Evet kazanabilirdi.
Karşılaşmanın belli bölümlerinde maçı kazanabilecek pozisyonlar yakalandı. Fakat bu gol pozisyonları Trabzonspor'un iyi oyunu, veyahut organize atak sonucunda kazandığı pozisyonlar değildi. Kontrolsüz ve dengesiz oyunun devamı içinde, rakip defansın ikram ettiği pozisyonlardı. Bu karşılaşmada galip gelemeyen bir Trabzonspor takımına olumlu bakma şansımız yok. Ama rakip açısından oyunu değerlendirdiğimde, sahada bekleneni veremeyen Trabzonspor karşısında hiç etkili olamayan Sivasspor izledik. Böyle takımların oyun anlayışındaki mantalitelerine de bir türlü anlam veremiyorum.
Rakip takıma etkili olmayı düşünmeyen, skoru kendi lehine çevirmeyi istemeyen ve sadece amaçsız bir şekilde beraberliği kurtarma adına maçı tamamlayan takımlar, Trabzonspor'un işini kolaylaştırmasına rağmen, etkili olamayan bir Trabzonspor görüyoruz.

Bu şartlar altında devam eden karşılaşmada Mustafa Yumlu'nun kırmızı kart olayı, Bordo Mavili takıma indirilen ikinci darbe olmuştur. Bu dakikadan sonra Trabzonspor'un oyuncu değiştirme hamleleri ile bizim tribünden bakışımızla değiştirilmesi gereken doğru oyuncular arasında görüş farklılıkları vardı.

Sonuç olarak bu yönde değerlendirmeler yapmamız sonucunda, Sivasspor açısından alınan beraberliğin başarı sayıldığı yerde, rakibin oyun içindeki mantalitesiyle Trabzonspor'un oyun kalitesi birleşince, Bordo Mavililer içinde alınan sonuç başarılıdır.
İnşallah taraftarın bu akşam ki karşılaşmanın yaşadığı üzüntü, Perşembe günü Avrupa kupası maçında sevince dönüşür.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat