Anasayfa - Köşe Yazıları - Diriliş (Selahattin Diyadin Yazdı)

Diriliş (Selahattin Diyadin Yazdı)

Mustafa Akçay ile beraber Trabzonspor yıllardır özlemini çektiğimiz neticeleri yavaş yavaş alarak dirilişe geçtiğimizi söyleyebilirim.

 

Hafta içinde oynadığımız Avrupa Ligi maçında Lazio’ya karşı ilk yarıda müthiş bir oyun sergileyen Trabzonspor, ikinci yarıda ise beklemediğimiz bir oyunun ardından 3-3 biten bu maç takımımızın moralini bozmuştu. Bu moral bozukluğunun ardından Saraçoğlu’nda aslanlar gibi mücadele veren Mustafa Akçay’ın talebelerini ve kendini önce tebrik ederim.

Başımız dik olarak Saraçoğlu Stadyumu’ndan çıktık.

 

Maça gelince.. İlk yarısı karşılıklı ataklar seklinde geçen oyunda Fenerbahçe’nin ataklarına kaleci Onur ve geri  dörtlümüzün olağanüstü mücadelesiyle gol yemeden, buna  karşılık Yusuf, Olcan, Henrigue ve Adrian ile yapılan kontra ataklara karşılık verdik.

 

İkinci yarıda Fenerbahçe elindeki bütün kozları kullanıp gol atmak için her yolu denedi ama başarılı olamadı. Takım olarak güzel savunma yapmamız ve başta Zokora’nın takımı iyi yönlendirmesi, savunma oyuncularının dirilişiyle Fenerbahçe’ye muhteşem taraftarı önünde galibiyet zevkini tattırmadık.

 

Takımda Malouda hariç diğer futbolcular ellerinden gelen bütün gayreti gösterip, puan alınmasında en büyük etken oldular. Mustafa Akçay ve Hami Mandıralı’nın kısa zaman içinde hele de bu hafta içinde oynanan iki maçta almış oldukları sonuç ve oyun olarak Trabzonspor’un diriliş yolunda iyi bir adım attığını söylebilirim.

 

Maçtan sonra Fenerbahçeli oyuncuların Onur ve Zokora’nın üzerine, hele de milli kaleci Volkan’ın hareketleri tasvip edilecek hareketler değildi. Bundan sonra Mustafa Akçay ve ekibine tam destek vererek Trabzonspor’u eski günlerine hep beraber getirmeliyiz.

 

Maçın hakemi Hüseyin Göçek vasat bir yönetim gösterdi. Maçın altından kalkmasını bildi.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat