Anasayfa - Köşe Yazıları - Bu Çok Güzel Oldu (Selahattin Diyadin Yazdı)

Bu Çok Güzel Oldu (Selahattin Diyadin Yazdı)

Bordo-Mavililer, bu sezon oynadıkları maçların en rahatını dün Elazığ karşısında ilk yarıda oynadı desek yerinde olur. Maça istekli ve arzulu bir şekilde başlayan Trabzonspor, ilk yarıda çok gol pozisyonuna girmesine rağmen bunlardan bir tanesini gole çevirebildi.
Oyun olarak baktığımızda takımımız her bakımdan rakipten çok üstündü. Defans bloğu rakibe pozisyon vermezken, Henrique Malouda, Adrian, Olcan, Yusuf her pozisyonda Elazığ kalesinde tehlikeli olmayı başardı. Fakat bunlardan ancak bir pozisyondan Henrique’nin kafa vuruşunu kaleciden dönmesiyle Yusuf’un tamamlaması ilk yarıyı 1-0 galibiyet ile bitirmemizi sağladı. İkinci yarıya birinci yarının aksine durgun ve isteksiz başlayan Trabzonspor, bunun cezasını Giray’ın amatörce yaptığı penaltıyla gördü. Fakat sezonun en başarılı kalecisi Onur, yaptığı kurtarışlarla gole izin vermedi. Ve takımımızın durgunluğunu tekrar ilk yarıdaki arzu istek, pozisyon zenginliğini geriye getirdi. Bu yarıda Henrique, Olcan, Emre’nin attığı gollerle bu sezonun en farklı galibiyetini almış olduk.
Takibi skor ve bu oyun her şeyin güzel olduğunu bu maçlık olarak görüyoruz. Bunun da tamamını ileriki haftalara taşıyacak olan yine bu ekip olması gerekir. Bunun yanında maçta ilk defa 11’de yer alan Kadir Keleş hiç sırıtmadan sanki bu takımda haftalardır oynuyormuş gibi rahattı. Ve Emre’ye attırdığı golle kendisine şans verenleri mahcup etmedi. Bu yerin boşluğunu da benimle doldurursunuz diye de teknik heyete mesaj vermiş oldu. Benim her zaman söylediğim bir söz vardır, “Karadeniz’de balık eksik olmaz.” Bunun akabinde yine diyorum ki Trabzon’da her zaman teknik adam ve futbolcu yetişmez diyenlere hiç katılmıyorum.
İşte şans verdiğimiz zaman Teknik Direktör  Mustafa Akçay ile ve 1461 Teknik Direktörü Ayhan Alemdaroğlu,  futbolculardan Kadir Keleş, Yusuf yarınlarda da Caner’e şans verildiği zaman o da kendini bu takımda gösterecektir. Kimse durup dururken de teknik adam olmamıştır. Sabırlı olmak gerekir. Biz de sabredersek Trabzon’un en teknik adamı olarak hem de futbolcu olarak Trabzonspor’a büyük katkısı olacağını inanıyorum. Son sözüm ise taraftarlara. Tribünleri doldursunlar. Bu takım hepimiz ve bu takıma hepimiz sahip çıkmalıyız.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat