Anasayfa - Duyurular

BÖYLE GİTMEZ !

BÖYLE GİTMEZ !
Eklenme Tarihi: 27.09.2014

Sezonun 4.cü beraberliğini alarak Ligde namağlup ünvanımızı bu hafta da devam ettirdik.Böyle giderse Trabzonspo’run tarihinde ilkleri yaşamış olacak.Öyle bir maç ki evlere şenlik.Bu takımla biz ligde hangi dereceye oynuyoruz.Bilen varsa söylesin.Halilodziç ne diyor,BİZE ZAMAN LAZIM.Böyle oynatırsan sana zaman değil,takım lazım.Çalıştırdığın takım Trabzonspor’un rengi “Bordo mavi”,bu takım şampiyonluk hırsıyla ,cesaretiyle saldırganlığı ile kazandı.Senin düşünce Trabzonspor’a uymuyor. Düşüncen ürkek futbol oynamayı bırak artık.Maça gelince kendi sahamızda ki maçtan pozisyon bulamazsak nasıl gol atacağız.Rakip kalecinin ikramı ile devreyi 1-0 galip bitirdik.Bu yarıda kenarlardan hiç orta yapamadığımız gibi,gol için atak yapmadık.İkinci yarıda oyun ağırlığımızı koyarız diye bekledik.Ne yazık ki oyuna ağırlığını Kasımpaşa koydu .Bizde nasıl oynuyorlar diye baktık.Ve sonunda beklediğimizin karşılığı gol yiterek gördük.Tabiki bu böyle gitmez.Acilen tedbir alıp Trabzonspor’a mazisine yakışan oyun oynamalıyız.Takım eleştirmeye fazla gerek görmüyorum.Çünkü tutacak dalımız yoktu.Halilodziç kendine ve takıma çekidüzen vermez ise beklemediğimiz yerde puan cetvelinde yerimiz alırız.Halilodziç hoca bu böyle gitmez.Ne yapacaksan yap,bu takıma kimliğine yakışır oyun oynat.4 maçta 8 puan kayıp ayıptır.Bu böyle gitmez.Kasımpaşa’ya gelince ilk devrede durgun,2.ci yarı atak ve baskılı oyun oynayarak hak ettikleri puanı aldılar.

Devamını Oku

SANTRAFORSUZ TAKIMLA BAŞLAMAK!

SANTRAFORSUZ TAKIMLA BAŞLAMAK!
Eklenme Tarihi: 23.09.2014

Trabzonspor bugün sahaya yanlış onbirle çıktı. İki kanat oyuncusundan santrafor olmayacağını hoca bilmeliydi. Üst üste maçlar yapan Trabzonspor demek ki seri maçları kaldıracak kondisyonu henüz kazanamamış. Takım yerleşim hatalarıyla dolu, ne yaptığını bilen kimlikten uzak bir oyun sergiledi. Trabzonspor'da Waris, Constant istenilen seviyede değildi. İki bekimiz hızlı hücümlarda ön libero mevkiinde Medjani'nin verimsiz oynaması sonucu zor durumda kaldı. Bence Mehmet oyundan çıkarılmamalıydı. Yusuf baştan oynamalı, Yatabare'nin sakatlığı sözkonusuysa Cardozo ilk onbirde olmalıydı. Onun varlığının tehdit olduğunu herkes biliyor da hocamız hesap etmiyorsa diyecek bir şey yok. Son dakikada gelen golle hiç olmazsa yenilmedik tesellisi bizi tatmin etmese de yine de ileriki maçlar adına motivasyon açısından iyi oldu. Bu takımda Yusuf sürekli oynamalı, Cardozo da her zaman kadroda olmalı ki rakip biraz korku yaşasın. Santraforsuz maça çıkarsan toplar duvar gibi geri gelir ve o toplar başına bela olur. Evet buradan ders çıkarıp Trabzonspor boynunu bükmeden yoluna devam etmeli.

Devamını Oku

AYNI MANTALİTE !

AYNI MANTALİTE !
Eklenme Tarihi: 22.09.2014

Trabzonsporun Başakşehir karşısındaki tertibine baktığım zaman,defans ağırlıklı ve hucumda yine kontratağa dayalı bir tertiple karşılaştım.Cardozo gibi kendini kabul ettirmişbir santrafor bu maçta kulubede oturuyor ise teknik adamın mantalitesinde rakipten korkan ve defans tedbirlerini tutan bir anlayışı görüyorum.Trabzonspora yakışmayan bir anlayış.Kendi oynunun rakibe kabul ettirmekten ziyade,rakibin oyununu kabul etme anlayışı.Buna rağmen Trabzonspor bu maçın başlangıcında diğer maölara göre daha etkili gibiydi.Etkili görünen oyunda pozisyon üretmede yine bir çoğalma yoktu.İlk yarının 25 ve 30’uncu dakikalarından sonra oyunda denge kurulmaya başlandı.Bu da demekki Trabzonspor kötü oynamaya başladı.Ve ilk yarı kötüleşen oyun ile birlikte golsüz berabere bitme sonucunu çıkardı.İkinci yarının başında yenilen gol rakibin Trabzonsporun etkili olduğu ender ataklardan biriydi.Golden sonra Trabzonsporun skoru değiştirme anlayışını yine gözleyemedim.Dağınık takım taktiğinden uzak içinde sağada olan bir Trabzonspor.Bu dağınık ve kötü futbol maçın sonuna kadar artarak devam etti.Sonra kazanılan penaltı ve gelen gol Allahın lütfu gibiydi.Maçın hakemi nasıl bir maç yönetti,tabiî ki çok kötü. Ama bu Trabzonspor için hiç bşr zaman mazeret olamaz.Halilodziç kendi oyuncuların kötü olmasını görmemezlikten gelip,kötü oyuna kılıf uydurma mantığıyla hakeme yapmış olduğu hareketten dolayı dışarı atılması Trabzonsporun teknik patronuna yakışmayan bir tavırdı.Başakşehir Belediyespor aldığı puana rağmen sahada çok acemi takım görüntüsündeydi.Biraz becerikli olabilseydiler,Trabzonsporun defans oyuncularının bireysel hatalarından yakaladıkları pozisyonları değerlendirme başarısını gösterebilselerdi hem üç puanı kazanmanın yanında Trabzonsporda önemli, bir uyarıda bulunmuş olurlardı.

Devamını Oku

İSTİKRARA DEVAM

İSTİKRARA DEVAM
Eklenme Tarihi: 23.09.2014

Avrupa Ligi’nin vermiş olduğu galibiyetinin moraliyle sahaya çıkan Bordo-Mavililer, ne yazikkı istikrarı bozmadı ve beraberlik serisine devam etti. Bunun yanında sezonun ilk golünü yiyip ve ilk gölünü da atmış oldukları maçta bir puanla yetindiler. Maçın ilk yarısı pozisyondan uzak, orta saha mücadelesi biçiminde geçti. Belki de maçın en rahat oyunculara her iki takımın kalecileriydi. Trabzonspor belki oyuna hırslı ve arzulu başlamak istediyse de oyun içinde neticeyi tesir edecek hareketleri rakip sahada gösteremedi ve devre de golsüz sona erdi. İkinci yarı başında yenilen gol takımı oyundan düşürdü ve Fırtına oyun disiplininden koptu. Golü ancak ya duran toplar veya tesadüfe bıraktı. Trabzonspor, oyunun uzatma dakikalarında kazanılan penaltı ile beraberliği yakalayarak seriye devam etmiş oldu. Maçın hakemleri kendilerinden beklenen bir olgunlukla maçı yönetemediler. Halis Özkahya ve yardımcı hakem Mustafa Emre İyisoy ve 4. hakem Mustafa İlker Çoşkun’un gözlerinin önünde Sefa’ya yapılan faulu görmeyip, maçta dışarı atılmak için tetikte olan hocamızı rahat bir şekilde dışarı attılar. Bu Halilhodzic için iyi bir görüntü değildi. Hocamız, nedense bundan önceki maçlarda da kulübede çok stresli bir durum arz ediyordu. Aslında kendisinin daha rahat olması gerekir. Onun yapmış olduğu hareketler seyirciyi olumsuz yöne sevk ederek sahaya atlamalara bile sebep oluyor. Hocamızın daha sakin olup, eldeki elemanlarla ideal onbiri yakalayıp istikrarlı şekilde peş peşe o kadroyla maçlara çıkmasını bekliyoruz. Sezonun başında 6 puan kayıp her yönden iyi durumda olmadığımızı gösteriyor. Bu hafta oynanacak Kasımpaşa maçında beraberlik istikrarını bozarak galibiyetle yolumuza devam etmeliyiz.

Devamını Oku

FATURA KİME!

FATURA KİME!
Eklenme Tarihi: 30.05.2014

Bu zamana kadar ki futbol yaşantımızda edindiğimiz deneyimler sonucunda bir takımın başarılı olmasında en radikal kurum kesinlikle yönetim kurullarının ilkeli ve işi gerçeğine uygun yönlendirmek ve uygulamaktır.Bir takımın başarıyı yakalamasında yönetim kurulları bu gerçekleri uygulamadaki inançlarını buraya taşımazlar ise takımında başarısızlığı o nispetteki oranda gerçekleşir.Böyle düşündüğümde kulüplerin müsabaka dönemindeki başarısızlığında teknik patronların veya ekibinin sorumluluğu ne kadar var ise yönetim kurullarının aynı sorumluğu ,teknik kadro ve ekibinden daha fazladır.Nedenine gelince,mühür yönetimlerdedir.Doğruya ve yanlışa müdahale yetkisi yönetimindir.Böyle değerlendirdiğimizde başarısız kulüplerde başarısızlığın faturasını öncelikle teknik patron ve kadrolara mal ediliyor da ,yönetimler bunun neden dışında kalıyor?.Doğrusu nedir? Bir kulüpte sezon sonu bakıldığında başarısızlık ortada,fatura teknik direktöre kesiliyor.Sezon sonu geliyor bu başarısızlıkta en çok payı olan yönetimler hala görevde ve kendileri her şeyi doğru ve ilkeli yaptıklarını sanıp,teknik kadrolar ve futbolculara mal edip,kendilerini aklayıp,hala görevlerine devam etmeleri bu takımların başarısızlığa devam edeceğinin göstergesidir.Başarısız takımlarda teknik patron ve futbolcularının ödediği yerde ,yönetim kurulları da aynı faturayı ödemek mecburiyetindedir.

Devamını Oku

Kayıtlar 56 ile 60 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat