Anasayfa - Duyurular

TRABZONSPORUN YAKASINDAN DÜŞÜN!

TRABZONSPORUN YAKASINDAN DÜŞÜN!
Eklenme Tarihi: 05.10.2014

Ligde galibiyeti olmayan iki takımın mücadelesinde Trabzonspor’u hezimete uğratarak galip gelen Karabük karşısında Trabzonspor’umuza baktığımızda öncelikle teknik adam ile başlamak istiyorum.Geldiği günden bu güne kadar değerlendirme yapıyorum.Ben teknik patronun takımı sabote ettiğine inanıyorum.Son maç sonrası yaptığım yorumda hocanın kendini kovdurmak için gizli taktikler içerisinde olduğunu ima etmiştim.Bugün maçın başında ilk 11’ e baktığımda ve de oyuncu değişikliklerinin devamında görüşüm hoca buradan yönetim tarafından kovulma düşüncesi anlayışı içerisinde idi.Maça baktığımda,yine geçmişte ifade ettiğim gibi Trabzonspor’u özünden ve aslından uzaklaştıran bir oyun anlayışı ile oynatan tavır içerisinde görüyorum.Bu anlayış ile beraber Trabzonspor felakete gider ,başarıya değil.Trabzonspor’un oyununu değerlendirmek istiyorum,futbol adına söyleyebilecek olduğum bir şey göremiyorum.3-0 lık skorda bu görüşümün ispatıdır.Takım olgusuna ve transfer politikasına bakıyorum,Bu takımı oluşturanlar ve futbolcu tercihlerini yapanlar,önerenlerde biraz gurur ve kişilik varsa kendilerini kamuoyuna tanıtıp,bu vebalin yükünü yüklenip Trabzonspor’un yakasından düşsünler..

Devamını Oku

FIRTINA İKİNCİ YARIDA SERT ESTİ AMA OLMADI!

FIRTINA İKİNCİ YARIDA SERT ESTİ AMA OLMADI!
Eklenme Tarihi: 03.10.2014

Trabzonspor bugün daha ofansif bir kadroyla sahaya çıktı. İlk yarı birkaç bireysel hatanın dışında oldukça iyiydi. Özellikle Varis'in hareketli oyununa Mehmet ve Constant zaman zaman ayak uydurduysa da Fatih Atik'in yetersiz kaldığını, onun yerine Yusuf'un oynaması gerektiğini ilk yarı boyunca düşündüm durdum. Hocamız biraz cesaretlenmiş ama tam anlamıyla verimli olabilecek oyuncular konusunda net karar verecek kararlılıkta görülmedi. İlk yarı Yusuf oyunda olsayadı yenilen gole cevap vermek mümkün olurdu düşüncesindeyim. Bosingwa'ya ayrı br parantez açmamız gerekir. Futbolcu ona derim ki kendini sahaya sürdüklerinde hakkını verecek. Sağ kanadı boydan boya kullanan Bosingwa son hareketlerde isabet sağlayabilirse Cardozo top alma sıkıntısı yaşamaz. İkinci yarı üç forvete dönen takımımız oyunu tek kaleye çevirdi. Yüklendi, vurdu, her türlü denemeyi yaptı ama istediğimiz gol gelmedi. Her şeye rağmen istenen futbolun sahaya yansıtılması gelecek açısından bizleri yeniden umutlandırdı. Bazen skoru alamazsanız da ne yaptığınıza bakmak gerekir. Oyunun büyük bölümünde rakibi ezmemiz başımızı öne değil yükseğe kaldırmamız anlamı taşıyor. Trabzonspor bu gruptan çıkar, kimse endişe etmesin...

Devamını Oku

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN !

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN !
Eklenme Tarihi: 02.10.2014

Uefa ligi Legia Varşova maçında Trabzonspor beklenilen oyunu sergileyemedi.Bunun başlıca sebebi Halilodziç tir.Çünkü Trabzonspor büyük takımdır.Büyük takım hucum üstünlüğünü rakibine hissettirmelidir.Sistemi ve disiplini,taktiksel oyun anlayışından yoksun oluşu artı bir de yetenekli oyunucusu hiç olmayınca kötü rakip sana üstünlük sağlayabiliyor,pozisyon üretebiliyor ve gol de yapabiliyor.Trabzonspor bir marka olduğu için rakip bu korku içersinde kendi alanına çekip gol yememek için mücadele gücünü ortaya koyuyor.Buda Trabzonspor’un bilinçsiz bilgisiz oyun anlayışı rakibe üstün görüntüsü veriyor.Rakipse sadece gol yememek için mücadele veriyor.Böylede olunca sonuç aleyhimize döndü.Şunu da belirteyim Trabzonspor’da orta saha fakirliliğinin kötü oluşu bu oyuncularla Trabzonspor’u hiçbir yere taşıyamayız. Acilen Halilodziç hocayı uyarın.Bu orta sahada komple oyuncu değişilmeli.Kenarda oynayan sağ kulvardaki oyuncu oynuyor,Yusuf oynamıyor ise solbek Musa’ya ısrar ediyorsa hoca,ya hoca bilmiyor ,yada biz. Sonuç hocaya yansıyor.Bu gidişat marka değerimizi düşürecek.O zaman Trabzonspor’da elden gider.Acilen tedbir alınmalı.İş işten geçmeden…

Devamını Oku

İŞTE BOSİNGWA BU !

İŞTE BOSİNGWA BU !
Eklenme Tarihi: 03.10.2014

Biz mi rakipten korkuyoruz yoksa rakip mi bizden korkuyor anlayamıyorum. Yine korkak bir taktik anlayışıyla oyuna başladık. Takım tertibine bakıyoruz, sahada bu zamana kadar şansını kullanamayan Fatih ilk 11’de. Aynı mevkide daha faydalı olacağına inandığımız Yusuf sahada yok. İki ön liberolu bir oynun anlayışımız var. Bunlardan biri Constant, diğeri Medjani ve önlerinde Mehmet Ekici. İyi bir takımın orta sahasında görev yapan oyunculardan beklenen hiçbir katkı sunamıyorlar. Constant biraz daha sahada canlı gibi. Rakibe üstünlük sağlamamız gereken bir müsabaka oynuyoruz. İlk 45 dakikada ne iki bekimizi hücuma taşıyabiliyoruz ne de hücumdaki varlığımızı etkinleştirebiliyoruz. 30-35 dakikada dağınık futbolunu nispeten toparlayan Trabzonspor devreyi 1-0 mağlup bitiriyor. Devre arasında değişiklik yapıyoruz. 1-0 mağlup durumdayken hücumda etkili olacak bir Yatabare ilk oyuncu tercihi olmuyorsa bu değişikliği yapan düşünceye şiddetle karşıyım. İkinci yarında rakibin kazandığı kontra atakta rakip golü kazanamadı ama biz Onur’u kaybettik. 67. dakikadan sonra rakip takıma baktığımızda ne yaptığını bilmeyen sadece sahada dolaşan bir görüntü karşısında Trabzonspor’un bilinçli ve organize atağı yok. Ama baskılı ve hücumda etkili görüntü veren bir Trabzonspor var. Bu oyun neticesinde Trabzonspor’un yakaladığı gol pozisyonu var. Ama onları da becerip gole çeviremedik. Son 15 dakikada rakibin 10 kişi kaldığı süre içerisinde yine kontrollü bir oyun anlayışı yok. Tamamiyle halk değimiyle şişirme futbol anlayışı var. Bu anlayışın da sonucunda gol bulamayan Trabzonpor sahadan yenik ayrıldı. İşin en üzücü tarafı bir takımın hocası dışarı mı atılır! Bu hoca mı idare edecek takımı? Bana öyle geliyor ki Halilhodzicin kafasında gizli bir düşünce var. Trabzonspor camiasını bezdirip kendi lehinde çıkacak olan kararı bekliyor. Gönlümüze su serpen olay ise Bosingwa’nin örnek oluşlu. Tebrike şayan bir 90dakika oynadı. İnşallah bugünkü mağlubiyet bize pahalıya mal olmaz.

Devamını Oku

BEKLENTİLER HAYAL!

Medyada yazılan köşe yazarları arkadaşlarımız Trabzonsporu tanımadan gelişi güzel taraftarı memnun etmek amacı ile kendi düşüncelerini dışlayarak kamuoyunun sesini dinliyorlar.Trabzonsporu iyi izlemelerini ve takip etmelerini öneriyorum.Çünkü Trabzonspor bu kadrosu ile izlediğim maçlarda kaleye gitme gibi bir özelliği yok.Maça başlarken yanımdaki arkadaşlarıma bu kadro ile kaleye gitmez demiştim.ve maç sonunda da haklı çıktım.Çünkü izlediğim Trabzonsporda yeterli ve kaliteli futbolcu sayısı yok gibi.Rakip kaleye gitmeden skor kazanan Trabzonspor,yarınlarda kaleye gitmeyen takımı beklenti içerisinde olanlar veya üç ay sonra daha iyi olacak düşüncelini insanların Trabzonsporu daha iyi izlemelerini bekliyorum.Taraftarın sesini değil,kendi düşüncelerini ortaya koymalarının gerektiğini düşünüyorum.Çünkü yarın bu Trabzonsporu arayacak gibiyiz?

Devamını Oku

Kayıtlar 51 ile 55 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat