Anasayfa - Duyurular

HAK EDİLEN GALİBİYET

HAK EDİLEN GALİBİYET
Eklenme Tarihi: 23.10.2014

Varşova’nın üç maçta 9 puan aldığı grupta Trabzonspor için Lokoren galibiyet çok önemliydi.Bu düşünce ile maç konsantresine baktığımda Trabzonspor başlangıçta beklediğimiz kazanma aruzu ve hırsında görülmedi.Trabzonspor tertibine bakıyorum 8 yabancısı ile sahada.Halilodziç’in bu takım kurma mantığını bana göre doğruydu.Yanlız transfer döneminde büyük umutlar ile gelecek vadeden iki transfere İsak ve Musa Nizam a rağmen sol bekte zeki forma buluyorsa o da düşündürücü bir durum.İlk yarıda her iki takımın oyun anlayışı ayağa pas,alan savunmasında mücadelenin az olduğu ölü toplardan gelecek gollere dayalı bir anlayışta 0-0 berabere bitti.İkinci yarıda daha derli toplu Trabzonspor görüntüsü vardı.Ama bunda da rakibin gücünü göz ardı etmemek lazım.Bu görüntüde devam eden maçta Trabzonspor bir ölü top,korner atışından kazandığı gol ile skoru lehine çevirebildi.Bundan sonraki görüntüde Lokore’nin topa sahip olmada zayıflığı,dolayısıyla hucumda etkin olmayışı maçın kalitesinin de yükselmesine zevkli bir mücadele izlememize engel oldu.O ortamı yakalayan Trabzonspor bulduğu ikinci gol ile rahat bir nefes aldı.Stresten kendini kurtaran ortamı yakalamış oldu.Sonuç olarak Trabzonspor hak ettiği galibiyeti aldı.

Devamını Oku

ÜÇ ALTIN KAFA!

ÜÇ ALTIN KAFA!
Eklenme Tarihi: 21.10.2014

Önce şunu belirtmek istiyorum. Acaba eski başkan Sadri Şener, zamanında daha fazla taraftar gelecek diye orta direkleri yıkarak, üstünü açtığı maraton tribüne gelen seyircinin ne kadar zorluk çektiğini şimdi görüyor mu!. Bu seyirci her ne kadar daha çok Passolig nedeniyle stada gelmiyorsa da, bu yağmurda nasıl gelsin? Maça gelince Trabzonspor eski maçlara nazaran daha atak, daha arzulu, daha hevesli üç puanı kazanmak için elinden geleni yapmak için futbolcular bütün hünerlerini sahada sergiledi. İlk yarıda yakalamış olduğumuz pozisyonda Waris’in vurmuş olduğu iki kafa şutunu kalecinin kurtarması akabinde başka pozisyonda auta attığı top ise gelecek gollerin habercisiydi. İkinci yarıda Trabzonspor daha baskılı daha arzuluydu. Ve defans oyuncularının duran toplarda attığı kafa golleriyle skoru kendi lehimize çevirdik. Bu arada Bosingwa’nın yaptığı hatada hakemin penaltı vermesi bence doğru karardı. Maçın son 15 dakikasında oyuna giren Yatabare’nin adrese yolladığı topla Cardozo kendisine yakışır bir şekilde kafayla topu filelere gönderince üç kafa vuruşu ile üç altın puanın sahibi olduk. Bu arada Halilhodzic’e bir şey söylemek istiyorum, sen Trabzonspor’un hocasısın. Her pozisyonda hakeme saldırman Trabzon Teknik Direktörü’ne yakışmıyor. Vahid Hoca kendine bu anlamda çekidüzen vermeli. Yoksa kendisini çok daha tribünde bulur. Maçın geneline baktığımızda Trabzonspor hak ettiği üç puanı aldı.

Devamını Oku

UMUTLANDIRMIYOR!

UMUTLANDIRMIYOR!
Eklenme Tarihi: 19.10.2014

Ligde 5 haftadır galibiyetle tanışamayan Trabzonspor, bugün Mersin İdmanyurdu karşısında galibiyetten başka neticenin başarısız olabileceği kesindi.Ama bugünkü Trabzonspor’a bakıyoruz geçmişin ve yaşadığımız Trabzonspor’un gerçekleriyle çok uzakta olan bir anlayışta ve kazanma arzunda olan bir takım olarak bizleri üzüyor.Bugün “3-1” lik bir galibiyet var.Rakip Mersin İdmanyurdu.Bir Mersin İdmanyurdu’na bakıyorum benim değerlendirmelerime göre uzaktan yakından Trabzonspor’a ne rakip olacak bir güçte ne de oyun kalitesinde.Bana göre çok zayıf bir rakip.Başta da belirttiğim gibi Trabzonspor a bakıyorum böyle bir rakip karşısında oda kötü bir takım.Ve bugünkü galibiyetten sonra böyle bir rakip karşısında mutlu ve başarı naraları atmak Trabzonsporluya yakışmıyor.Trabzonspor’da birde kulübeye bakıyoruz,haftalardadır aynı işi yapan,hakeme saldıran,rakibe saldıran ve sahaya hucüm eden zincirlenmesi gereken bir teknik adam var.Böyle bir teknik adam anlayışı Trabzonspor’a hiç yakışmayan teknik adamlıktır.Devre oluyor hocayı dizginlemek için sahadaki futbolcular ve kulübedeki oyuncular el birliği ile büyük bir mücadele içinde.Genelde müsabakayı değerlendirdiğimde ölü toplar neticesinde iki stoperin başarılı vuruşlarına rakibin çok büyük defans hatası anlayışı Trabzonspor’a istediği galibiyeti elde etti.Bugünkü maçın Trabzonspor’da en büyük kazancı 3 puan,ve de moral.İnşallah Trabzonspor gelecekte arzu ettiğimiz yerlere gelir umudundayım.Ama Halilodziç’İn bu anlayışı beni fazla umutlandırmıyor…

Devamını Oku

BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER!

BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER!
Eklenme Tarihi: 06.10.2014

Sezon başından beri bir takımın gerçek iskeletini kurup top oynatamayan ve netice alamayan Halilhodzic, bakalım Karabükspor maçından sonra ne söyleyecek. Maça gelince 5. dakikada Zeki Yavru’nun yaptığı çok acemi harekete yanındaki arkadaşlarının da uymaları skoru 1-0 aleyhimize çevirdi. Toparlanırız diye beklerken, maçın şansız adamı Zeki bu kez kendi kalesine attığı golle takımı daha 20. dakikada 2-0 mağlup duruma düşürdü. Tabi ki oyunun başında yenen goller takımı demoralize etti. 2-0’dan sonra baskı kurmaya çalıştıysa da bir türlü gol atmaya muvaffak olamadı ve devreyi 2-0 mağlup bitirdik. İkinci yarıda yapılan değişikliklerde Yusuf’un oyuna girişi takıma biraz hücum yönünde üstünlük kurduysa da ve Karabükspor yarı sahasına yerleşmiş olsak da gol atamadık. Oyunun son dakikalarında defansın rakip kontra atağına ayak koyamayınca üçüncü golü yedik. Takımda futbolcu gibi oynayan bir Bosingwa vardı bir de oyuna sonradan giren Yusuf. Genel olarak baktığımızda Trabzonspor’a yakışmayacak teknik ekip ve futbolcuların bulunması takımımız için iyi bir sinyal değil. Acilen yönetimin tedbir alması gerekiyor. Halilhodzic çok iyi teknik adam olabilir ama kan uyuşmazlığında bu kötü durumları çok yaşayacağız. Çünkü Halilhodzic Trabzonspor’u hedefe getirecek ortamı yakalayamadı. Bundan sonra yakalar mı hep birlikte bunu göreceğiz. Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ne hayallerle teknik adamı ve futbolcuları Trabzon’a getirdi. Daha ligin 5. haftasında lig sonuncusu Karabük taraftarının Trabzon kümeye tezahüratları insana dokunuyor. Acaba kendisi ne durumda. Fazla para vermekle ne teknik adam ne de futbolcu alınır diye takım yapılmaz. Trabzonspor’un havasını soluyacak teknik adamla savaşa girmek iyidir. Fakat bizde bir şarkı vardır “BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER”

Devamını Oku

ANLAYANA!

ANLAYANA!
Eklenme Tarihi: 05.10.2014

Trabzonspor’da dün neyse bugünde aynı.Dünde aynısı söylüyorduk,bugünde aynısını söylüyoruz.Maç yorumcularına baktığımız zaman Trabzonspor’u 2.yarıda oynadığı oyunu geleceğin takımı Trabzonspor diye yorumluyorlar.Bunları duyunca Trabzonspor’un bugünkü halini yorumlamak artık zor değil.Çünkü bildiğimiz tanıdığımız spor yorumcuları bu kadar bilgisiz ve yetersiz olan bir şehirde Trabzonspor’un bugünleri yaşaması gayet doğaldır.Bugünkü Trabzonspor’u yönetenlere şunu hatırlatmak istiyorum,Hami Mandıralı zamanında teknik direktörle anlaşma yapan kişiler ve bugünün transferlerini yapan yetersiz kişiler ortaya çıkarmakta bizim görevimizdir.Bu transferleri kimler, ne amaçla transfer yapmış ise herkes eteğindeki taşları ben aldım,ben aldırdım diye ortaya koymalıdır.Trabzonspor senelerdir bu tür yanlışlar ile beraber ekonomi olarak artmıştır.Nedeni de yapılan transferlerin kimler tarafından organize edilmesi ve bu adamları ortaya çıkarmadığımız sürece Trabzonspor’u hiçbir yere taşıyamayız.Çünkü spor bilenler tarafından yönetilir.Bilmeyenler kulübü yönetirse borç 400 milyon tl bulur.Sahadaki puantaj durumu da bundan daha iyi olma şansı yoktur.Teknik direktöre gelince, maç başında bacak bacak üstüne atmış vaziyette ,maç bitince iflas etmiş tüccarlara benziyordu.Bu hareketler ve düşünceler istifadır.Anlayana….

Devamını Oku

Kayıtlar 46 ile 50 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat