Anasayfa - Duyurular

TAKDİRİ İLAHİ...

TAKDİRİ İLAHİ...
Eklenme Tarihi: 01.11.2014

Trabzonspor’da gidiş hat aynı.Bu kadro ile alabileceğimiz en iyi sonucu aldık.Yetersiz kadro sahada bir türlü birbirleri ile iletişimi kuramayarak bir pozisyon üretmekte zorluk çekiyor.Bu zorluk karşısında alınan bir puan bana göre lehimizde.Her zaman söylüyorum bu orta saha ile Trabzonspor oyun üstünlüğünü yakalayabilecek organize atağa kaldıracak bir yeteneğe sahip değil.Akhisarspor’da dikkat ettiyseniz bir tane oyuncu var Bilal,Akhisar sporu tek başına taşıyor.O da yorulduğu andan itibaren sahada Akhisarspor'u da görmek mümkün değildi.Düşünebiliyormusunuz ,Trabzonspor bu zaman içerisinde oyunda bir üstünlük sağladı.Ama yaratıcı özelliği olan futbolcumuz olmayışı,sonuca gitmekte de Trabzonspor olarak zorlanıyoruz.Gol yapmakta zorluk çeken Trabzonspor gelecek te de bu sıkıntıları yaşayacaktır.Oyunun hakimiyetini bir türlü elinde tutamayan Halilodziç,sahaya sürdüğü 11 ile ne kadar kalitesiz mi,beceriksiz mi ve yetersiz mi olduğunu bir türlü anlayamadık.Ama bunlardan bir tanesi var?Trabzonspor’u +100 milyon borca sokan yönetim çare aramadığı sürece bu çaresizlik içerisinde çırpınacaktır.Halilodziç’in ne söylediğini,ne yaptığını bilmekte zorlanıyoruz.Cezayirden aldığı 2 oyuncuyu oynatmak zorunda hissediyor.Bu da hem kendine hemde Trabzonspor a zarar veriyor.Burdan kendisine bir uyarı yapmak istiyorum,bu iki oyuncusuz bir maça çıkalım,bakalım.Trabzonspor’un performansı nasıl olacak.Nasıl olsa her şeyimiz bitti.Umutsuz da yaşanmaz.Bu yönetim kurulu her maçta ceketleri çıkarıp,bir kenara atacak.Çünkü aklın önüne geçiyor menfaat.Her zaman söylüyoruz” futbol zeka ve akıl işidir” .Bunlar sende varsa işin kolay.Ama bizde maalesef yok. O zaman ne diyoruz bu gidişhata…Takdiri ilahi…

Devamını Oku

DOĞRUYU BULMAK LAZIM !

DOĞRUYU BULMAK LAZIM !
Eklenme Tarihi: 28.10.2014

Trabzonspor’da olmak istedemidiğimiz olaylar gerçekleşiyor.Ne kısmet ise kulübümüzde çıkan handikaplar sonucunda yerli futbolcularımız gündemden düşmüyor.Ne yazık ki biz gündemimizde Trabzonspor alt yapısında A takıma çıkması için bütün gayret ve masraflarımız ile gayret içerisinde olmamız gerekirken,mücadele ediyoruz ,5 yılda bir futbolcu çıkartırken,çıkardığımız futbolcular da ispiyonculuk ile suçlamaları hele de yöneticiler tarafından teknik adam vasıtası ile suçlanmaları Trabzonspor için çok büyük zarardır.Teknik sorumlu sıkıntılarını bu ispiyoncu egomanyası ile başarısızlığını sporculara yansıtan Halilodziç,Trabzonspor’u ne hala getirdiğini hep beraber görüyoruz.Ama yönetici arkadaşlarımız buna destek verdiği zaman Trabzonspor’da kaos daha da büyüyor.Bunlar Trabzonspor’a hem saha da ,hem de ekonomi olarak zarar veriyor.Düşünebiliyormusunuz 22 tane transfer yapılmış,sahaya sürmediğimiz,oynatmadığımız futbolcuları geri gönderdik.Trabzon medyası böyle başarısız olduğu sürece menfaatleri uğruna Trabzonspor’u hiç’e sayıyor.Trabzonspo’ra kimse hesap sormuyor.Bu medyanın görevi ne?Bugün sahada Trabzonspor’un üç tane sol bek oyuncusu var,kulübede yok,sağ bek oynayan zeki sol bek oynatılıyor ve sonra da “ihanet” ile suçlanıyor.Diğer kardeşim Mustafa Yumlu için sezon başı yönetim kurulunun aldığı karar vardır.1. kaptan Onur,ikinci kaptan Mustafa Yumlu ve 3. Kaptan ise Bosingwa dır.Mustafa sakatlık süreci sonrası verilen görevi elinden alınıp sahaya kaptan çıkması gerekirken Bosingwa’ya kaptanlık veren Hoca Halilodziç,Mustafa’yı perişan etmiştir.Çıkıp ortaya isyankar söyleyen yönetici arkadaşımı ve oynatan hocayı kınıyorum.Geçmişte de böyle hatalar yapılmıştır ve Trabzonspor yine çok büyük zararlar görmüştür.Artık zarar yapmaktan vazgeçip,doğruyu geç kalmadan bulmak lazım!

Devamını Oku

"BU HOCAYLA BİR ŞEY OLMAZ"


Eklenme Tarihi: 27.10.2014

Daha önce de defalarca söylediğim gibi Vahid Halilhodzic, Trabzonspor’da kaldığı sürece takımdan hiçbir şey olmaz. Boşnak teknik adamda bir sorun var. Hiçbir hoca telefonunu göstererek bana teklif vardı demez. Böyle bir şey daha görülmedi. Hep kendini ön planda tutuyor ve Trabzonspor’u mahvediyor. Halilhodzic, Trabzonspor’dan gönderilmediği sürece ne kadro oluşturulabilir ne de göze hoş gelen futbol izlenir. Bana biri yorgun oldukları için oynatılmayın futbolcuları açıklasın. Ne iş yapıyorlar da yoruldular? Futbol oynamak onların işi.. Trabzonspor’un, attığı gollere bakıyoruz, ya duran toplardan, ya ortalardan veya karambolden.. Bir takım iki pas yapıp bir gol atmaz mı? Bu sezon böyle bir gol atıldığını gören var mı? Bence sahanın en iyi oyuncusu Yatabare’ydi, onu da tuttu dışarı aldı. Bence alınmaması lazımdı. Cardozo ile iyi bir ikili olabilirlerdi. Aslında Trabzonspor bu kadar kötü değil. Ancak Boşnak teknik adamla rezil oluyoruz. Yerli oyuncular kulübede oturuyor. Kendilerini hiç göremedik. Bir kere bile onlara şans vermedi. Oysa Trabzonspor’un iskeleti yerli olmalı. Yani takımın iskeletini kulübedeki oyuncular oluşturmalı.

Devamını Oku

KİŞİLİĞİNDEN YOKSUN BİR TRABZONSPOR

KİŞİLİĞİNDEN YOKSUN BİR TRABZONSPOR
Eklenme Tarihi: 27.10.2014

Son haftaların morali yüksek takımlardan biri olan Trabzonspor’un, dün akşam Gaziantep maçında ortaya koyduğu futbol tam bir hayal kırıklığıdır. Kendi sahamızda Gaziantepspor’a karşı oynuyoruz. Gaziantep ligin en güçlü takımlarından birisi. Öyle bir takıma karşı kendi sahamızdaki müsabakada 5 yabancı oyuncu hakkımızın üç yabancısını defans ağırlıklı sahaya sürüyor isek bu hocanın tercihini Trabzonspor’un inançlığına ben inanmıyorum. Üzerine basa basa her seferinde aynı şeyleri söylüyoruz. Trabzonspor bu ligin her zaman horoz takımlarından biridir. Özellikle de kendi sahasında hiç affetmeyen bir horozluk anlayışı vardır. Ama bu anlayışı Halilhodzic’e anlatmak için Boşnak hocanın buradan gitmesi lazım. Eskiden Trabzonspor’un hücum oyuncularını rakip takımların durdurma telaşı ve endişesi vardı. Ama Halilhodzic, bu çarkı ters döndürmeye başladı. Şimdi Trabzonspor’un hücum oyuncuları rakibin defansını durdurma taktiğinde oynuyorlar. Bu da Trabzonspor’a yakışmayan özelliklerin başında gelenlerden. Trabzonspor’daki yerli oyuncudaki olumsuzluk ve yapılan yanlışlar Trabzonspor’un rakipler karşısında ligdeki acizliklerinden biridir. Bu transferleri de yapanlar bu işten sorumludur. Trabzonspor’un oyun taktiğine bakıyoruz. Bunun yanında anlayışını değerlendiriyorum kazanmak için mi oynuyorlar, yoksa bir hazırlık maçı mı oynuyorlar anlamakta zorluk çekiyorum. Kişiliğinden yoksun bir Trabzonspor 2-0 mağlup durumda, Trabzonspor’a teknik kadro olarak hamle yapmak gerekiyor. Hamle yapıyoruz. Eksik bir hamle! Avrupa’nın en iyi golcülerinden olan Cardozo kulübede takım 2-0 mağlup, tercih edilmiyor. Herhalde böyle olunca Gaziantep’in skor üstünlüğünde ilk yarı bitiyor. İkinci yarı 2-0 mağlup. Trabzonspor’u değerlendirmek beni üzüyor. Bu yüzden ikinci yarı için bir şey söylemek istemiyorum. İkinci yarıda paldır güldür bir oyun. Saçma sapan goller. Ve maçın 90+4. dakikasında kazanılan beraberlik golüne sevinen bir Trabzonspor anlayışı beni üzen bir görüntüdür. Mustafa Yumlu’yu maçın sonlarında forvete sürme anlayışına ise Allah yardım etsin!

Devamını Oku

"ÖZER HER ZAMAN LAZIM"


Eklenme Tarihi: 27.10.2014

Trabzonspor’un hocası maçtan önce ne diyor. “Takım haftada üç maç yaptığından yorgun düştü.” Hoca adama sormazlar mı bunların mesleği futbolculuk değil mi yoksa, sen bunları başka bir işte mi çalıştırdın. Yazıklar olsun Trabzonspor’u rezil edenlere.. Bir takım ne kadar yorgun olursa olsun kendi sahasında 20. dakikada 2-0 mağlup duruma düşer mi! Maça gelince Vahid Hoca yine kendisinden beklenen sürpriz futbolcuları sahaya sürdü ve neticede ilk devre defans hatalarından yediğimiz gollerle devreyi 2-0 mağlup bitirdik. İkinci yarıda sahada bambaşka bir mücadele vardı. Ve o mücadelenin karşılığında attığımız gollerle oyuna ortak olduk. Ne yazık ki kalemize giden gol oldu. Son dakikalarda yaptığımız baskılar gol getirmeyince sahadan beklediğimiz sonuçla iki puan kaybettik. Sonuçta yorgun olan takım ikinci yarıda 4 gol atabildi. Kaçırdıkları da cabası.. İkinci yarıdaki mücadeleye evet.. Ve de Özer, sağlam olduğu zaman her zaman bu takıma lazım.

Devamını Oku

Kayıtlar 41 ile 45 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat