Anasayfa - Duyurular

BU OYUNLA BİR PUAN İYİDİR!

BU OYUNLA BİR PUAN İYİDİR!
Eklenme Tarihi: 07.11.2014

Futbol netice oyunudur.. Neticeyi yakalamak için de eline geçirdiğin fırsatları gole çevireceksin. Rakip Lokeren öyle açıklar verdi ki evlere şenlik.. Bizim de onlardan aşağı kalır yanımız yoktu. Defansımız adeta yol geçen hani gibiydi. Topu alan, kalemizde pozisyon buldu. Allah’tan rakip forvetler becerikli değillerdi, yoksa işimizi ilk yarıda iki üç farkla bitirirlerdi... Defansımızın ortasında oynayan Belkalem ve Papadapoulos bu kadar nasıl açık verirler anlayamadım. Orta sahada oynayan futbolcularımızın da bunlardan farkı yoktu. Çok kötü oyun sergilediler. Devrenin son dakikasında ilaç gibi gelen golü atıp devreyi 1-1 kapattık ve rahat bir nefes aldık. Trabzonspor bu kadar kötü oynamasına rağmen ilk yarıdaki skorla ikinci yarıya umutla başlamış oldu. Ve ikinci yarıya Halilhodzic herhalde oynanan futbolun yeterli olduğunu gördü ki bu kadroyla oyuna devam etti. İkinci yarıda bütün yanlışlara rağmen daha atak oynamaya başladık ve bunun semeresin de Yatabare ile az kalsın alıyorduk. Ama bu futbolcumuz mutlak gol pozisyonunda topu kaleciye teslim etti. Bu fırsatı kaçıran Bordo-Mavililer, rakip ataklarında yine biraz şans, biraz da rakibin beceriksizliğinden kendisine avantaj olacak bir puanla sahadan ayrıldı. Trabzonspor’un oynadığı oyuna karşılık bir puan çok iyi bir netice. Fakat Bordo-Mavililer, bu oyunla nereye kadar gider bunu da bize zaman gösterecek. Tabii ki alınan bir puan deplasmanda da olsa iyi oyunun karşılığı değildir. Yine de yenilmediğimiz için iyi diyerek geçelim.. Yine sahadan atılan Halilhodzic resmen Trabzonspor ile kafa buluyor. Gol atmak için milyonlarca Euro verilen Cardozo’yu herhalde Konya maçı için dinlendiriyor.. Boşnak hoca sanki atılma rekorunu ele geçirmeye çalışıyor.. Trabzonspor bu oyunla kafalarda bu takım Konya maçını nasıl kazanır sorusunu dün akşam oynadığı futbolla sordurmuştur.

Devamını Oku

EL FRENİ VAHİD HOCA!

EL FRENİ VAHİD HOCA!
Eklenme Tarihi: 07.11.2014

Trabzonspor şimdiye kadar Vahid Hoca'yla bir kere bile maça doğru onbirle başlayamadı. Malesef hocamız ne düşünüyorsa sürekli takımın bir tarafını topal bırakıyor. Buna rağmen takım bireysel hataları saymazsak ilk yarıda iyi mücadele etti. Özellikle Costant, Waris ve Yatabare iyi işler yaptı. Yediğimiz şaşkınca golü ve bir iki pozisyondaki yerleşim hatalarını saymaz isek takım pozisyon da üretti. Nikekim maçın ilk devresi biterken Yatabare çaprazdan kaleyi önce görmeye çalıştı, gördüğü gibi de sıfıra yakın noktadan kaleye sert bir şut çıkardı. Bu şut direkten boşa düştü ve pozisyonu iyi takip eden Waris skoru eşitleyen golü attı. Hocayı Cardozo gibi büyük bir tehditi kullanamadığı için gerçekten eleştirmek gerekir. Halbuki iki küçük rotuşle Cardozo'yu oyuna alabilirdi. Vahid Hoca yıldız oyuncuyu 90 artı 4'te oyuna alarak adeta dalga geçti. İkinci yarı Trabzonspor ilk yarıya oranla daha derli topluydu. Bazı oyuncular bireysel oynamayıp doğru adamla topu buluşturabilseydi Trabzonspor Lokeren'den kazanarak dönebilirdi. Malesef elindeki yetenekli oyunculara pranga olmayı seçen bir hocayla bundan iyi olamazdı. Bir puan hiç de kötü sayılmaz. Zira içerdeki Metalis maçını alırsak iş zaten biter. Belki iyi bir düzenle Varşova'yı da orada yenebiliriz. Eğer Vahid izin verirse.

Devamını Oku

ÇAĞDIŞI FUTBOL OYNATAN BİR HOCA..

ÇAĞDIŞI FUTBOL OYNATAN BİR HOCA..
Eklenme Tarihi: 02.11.2014

Trabzonspor yine Vahid Hoca'nın azizliğine uğrayarak başladı maça. Topu bilen iki oyuncu yerine, topu kaba oynayan oyuncuları tercih etmesini gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Özer kesinlikle oynamalı, yabancı ayarlamasına göre Costant ya da Yatabare de sahada yer almayıydı. Waris evet bir şeyler yapıyor ama henüz istenilen kıvamda değil. Yatabare sırtı dönük de oynayabildiği için Sefa'yı bir kanarda diğerinde Yusuf tamam, çift forvet çık sahaya. Eldeki imkanları iyi kullan. Mehmet geçen hafta niye oynamadı diye sormamızın anlamını attığı golle cevapladı. Bir de kenar yönetim gelen mektubu okuyabilse. Bir de Özer nerede sormayalım mı? Adam seni ipten aldı, sen ise onu madem oynatmayacaktın niçin götürdün Akhisar'a. Bu olmadığı için yine verimsiz bir ilkyarı izledik. Peki ikinci yarı ilk yarıdan farlı mıydı? Bir hoca düşün ki Trabzonspor gibi bir takımın hocası olduğunun farkında bile değil. Cardozo gibi bir oyuncu çıkıyor yerine bir başka golcü giriyor. Yahu adamın aklında gol atmak olsa bu değişikliği yapar mı? Bence yol yakınken bu aşı tutmadı deyip bizi bilen bir kişiyi takımın başına getirmek gerekir. Rakibi sahasına hapsedecek bir oyun oynatacak adam lazım bize. Böyle milattan önce bir anlayışı futbol diye yutturmaya çalışan kişi Trabzonspor'la aynı karede görülmemelidir. Kovduğumuz Tolunay da Mustafa da Hami de bu takımla Vanid'den daha iyi sonuç alırdı. Adam hücum futbolu düşmanı. Yok eskiden forvet oynamış, ne oynarsan oyna zihnin bu takımın beklentilerini algılamamışsa. Cardozo gibi bir oyuncu oyundan çıkacak en son insanken bu riski alıp çift forvete dönecek iraden yoksa tekrar ediyoruz biran önce evine Vahid Hoca.

Devamını Oku

AYNI TAS,AYNI HAMAM

AYNI TAS,AYNI HAMAM
Eklenme Tarihi: 02.11.2014

Trabzon’da Trabzonlu Trabzonsporlu futbolcuların kadro dışı kalmış olmasıyla Halilhodzic’in moralinin düzeltmesine rağmen, kafa yapısında ilk 11’de ve oyun anlayışında Trabzonspor’u başarıya taşıyacak olan bir gelişme göremedik. Her hafta ayrı bir 11, korkak futbol, ve futbolcunun kendine olan güvenini yok eden anlayışla sahaya sürülen bir takım.. 23. dakikada gol yiyen Trabzonspor’un bu dakikaya kadar bir tane atağını izleyemiyoruz. Sahadaki futbolcunun baskı ve hücum istediğine rağmen ne yazık ki teknik patronda bir kıpırdanma ihtiyaçı yok. Orta sahada etkisiz Trabzonspor’da Mehmet Ekinci’nin gol vuruşu olmasa Trabzonspor’un hali perişan. Bu da demek oluyor ki biz bu hoca, Trabzonspor’un delikanlı futbol oynamasına müsaade etmeyecek. 30. dakikadan sonra Akhisar’ın oyundan düşmesi Trabzonspor’u hücum oynuyor görüntüsüne bürüdü. Bu gerçek bir hücum değildi. Buna rağmen devre beraberlikle kapandı. İkinci yarının 10. dakikasındaki görüntüsünden anlıyorum ki Trabzonspor yine iyi oynayamayacak, yine baskılı bir oyunu ve galibiyeti kovalayamayacak. Rakip kötü oynarsa, hata yaparsa belki maçı kazanma şansımız olur diye futbol gerçekleriyle örtüşmeyen bir hisse kalıyor bütün beklenti. Malesef Trabzonspor beraberlikle mutlu olacak bir anlayışta. Cardozo Yatabare değişikliğine baktığım zaman bu inancım daha da pekişiyor. Yatabare Cardozo ikilisi ile hücumda etkili olmak yerine yine normal oyun anlayışını tercih etmesi Trabzonspor’un bir talihsizliği olarak düşünüyorum. Maçın son dakikalarında Akhisar’ın oyun kalitesinde bir artış olmazken, Trabzonspor’un da rakibin bu oyununa karşı galibiyet inancı olduğunu göremiyorum. Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum; Trabzonspor’un bu oyun anlayışı Trabzonspor’a yakışmıyor. Buberaberlikten sonra Trabzonsporlu M. Akbaş’ın kadro dışı kalması gündeme gelir mi.. Bana göre kadro dışı kalması gereken Halilhodzic’tir. Tahmin ediyorum ki yönetimin düşüncesi de böyledir. Böyle olmalıdır.

Devamını Oku

GOLLER ŞAHANE

GOLLER ŞAHANE
Eklenme Tarihi: 02.11.2014

Bu sezon bir türlü deplasmanda galip gelemeyen Trabzonspor şeytanın bacağını kırmak için Akhisar’da çalıştıysa da bunu başaramadı ve sahadan bir puanla ayrılmak zorunda kaldı. Maça gelince oyunun başlarında daha çok defans ağırlıklı ve kontrollü oyunu tercih ettik. Buna rağmen Akhisar’ın sezon başından beri attığı golleri bilmemize rağmen Bilal’in asisti Gekas’ın kafa golüne mani olamadık. Savunma hatasıyla mağlup duruma düştük. Golden sonra Trabzonspor’da bir canlanma bir hareketlilik göründü. Bunun sonucunda da sahanın yıldızı Mehmet Ekici’nin attığı şahane golle beraberliği yakaladık ve devre karşılıklı ataklarla 1-1 sona erdi. İkinci yarıda her iki takım da galip gelmek için ellerindeki bütün kozları kullanmaya çalıştı. Ne yazık ki geçen haftanın başarılı futbolcusu Özer’i hocamız bir türlü sahaya sürmedi. Oyuncu değişikliğinde kendi takımımızın lehine bir netice alamadık. Fakat takımın diri olması, futbolcuların ellerinden gelen gayreti göstermesiyle birkaç sezondur yenildiğimiz Akhisar’a bu kez yenilmeyip bir puan aldık. Tabii ki bu bir puan Trabzonspor için başarı sayılmamalıdır. Karşımızdaki takımın ekonomik durumuyla bizi karşılaştırdığımızda bu maçı kazanmalıydık. Fakat ilerisi için arzu ve istek diğer maçlara nazaran daha iyi göründü. Maçın hakemine gelince verdiği kararlarda tutarsızdı. Aynı pozisyonlara değişik kararlar vererek vasatın altında bir maç yönetti.Kalecimiz son dakikada yaptığı kurtarışla bir puanın alınışında büyük rol oynadı. Trabzonspor kötünün iyisini alarak artık Avrupa’ya bakacak.

Devamını Oku

Kayıtlar 36 ile 40 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat