Anasayfa - Duyurular

SADECE ÜÇ PUAN!

SADECE ÜÇ PUAN!
Eklenme Tarihi: 10.11.2014

Alınırken dünyanın en iyi antrenöründen biri, gönderilirken bu çılgından nasıl kurtuluruz senaryoları ile tarihinin sözde en iyi takımı. Belki Trabzonspor tarihinin üçüncü ve dördüncü sırasında olacak bir kadro ayarında. Trabzonspor, hoca değişikliği ile birlikte Konyaspor maçı öncesi kaos yaşayan bir takım görüntüsündeydi. Allah’tan rakip Konyaspor. Maçın başlangıcına baktığımızda her iki takımın da tutuk, temposuz ve mücadelesiz bir oyun anlayışı.. Bu anlayışla 6. dakikada 1-0 mağlup duruma düştüğümüz ana kadar hiç rakip alanda görünmeyen bir Trabzonspor. Maçın ilerleyen dakikalarına bakıyoruz her iki takım için de oyunda izleyenleri memnun edecek bir gelişme yok. İki takım defanslarının kontratağa dayalı hücum imkanları sağlayan defans hatalarından Trabzonspor’un kazandığı bir gol var. Hem Süper Lig’de bu takımlarda oynayıp, hem de böyle basit hatalar yapan oyuncular olarak bu lige yakışmıyorsunuz. İkinci yarıya bakıyoruz biz Trabzonspor’umuzu beğenmiyoruz eleştiriyoruz, peki rakiplerimiz ne yapıyor! Onlar bizden daha kötü. Şansa atılan goller olmasa hiç çekilmeyecek bir mücadele.. Trabzonspor’a bakıyoruz dağınık, oyun kontrolü olmayan, rakibe kendi oyununu kabul ettiremeyen anlayışta bir takım ve de sahada görevini yapan bir oyuncu göremiyoruz. Bana göre sahada görevini en iyi yapan Mustafa Akbaş’tı. Oyun kötü, skor kötü devam ediyor maç. Oyuncu değişikliğine bakıyoruz oyuna hiç etki etme şansı olmayan değişiklikler. Allah’tan seyircinin tepkisi var da Yatabare umut olarak oyuna koyuluyor. Maç bittiğinde her iki takımdaki oyunculara bakıyorum, müsabakadan galip ayrılmışlar, mağlup ayrılmışlar onlar için fark etmiyor. Hepsi de tam profesyonel oyuncular.. Ne takım ruhu var, ne hırs var, ne mücadele var.. Kötü bir oyun ile iyi bir skor. En büyük karımız üç puan.

Devamını Oku

YANAL'LA İYİ GÜNLER YAKIN!

YANAL'LA İYİ GÜNLER YAKIN!
Eklenme Tarihi: 10.11.2014

Kim ne derse desin Vahid Halilhodzic’in Trabzonspor’dan gitmesi gerekliydi. Çünkü bir galibiyet alıp yine milleti oyalayacaktı... Takım onunla galip gelse de yarın aynı hataları yapacak, takımın iskeleti, şekli, oyun planı olmayacaktı.. Bu açıdan gitmesi çok iyi oldu. Zaten ben baştan beri kendisinin Trabzonspor’un felsefesine uygun bir teknik adam olmadığını hemen her maçtan sonra yazılarımda ısrarla belirtmiştim. Ben her zaman şunu diyorum. Takımın başına kim gelirse gelsin bundan çok daha iyi olacak. İyi bir kadromuz var. İyi ellerde iyi işlerler yapacak bir takım. Ersun Yanal daha önce büyük takımlar çalıştırmış, şampiyonluk yaşamış, ayrıca Trabzon’un ne istediğini, Trabzonspor’un nasıl oynaması gerektiğini iyi biliyor. Beklentiler belli. Zaten kendisi de beyanatlarında Trabzonspor tam bana göre takım diyor. Biz önce ve her zaman Trabzonsporluyuz. Takımın başında kim olursa olsun başarılı olması için ne gerekiyorsa yaparız. İnşallah Ersun Hoca başarılı olur ve Trabzonspor’u istenilen yerlere taşır. Kesinlikle ben şuna inanıyorum. Bu takım sezon sonu da iyi yerde olacaktır. Biraz işi bilen, Trabzonspor’un ruhundan anlayan bir teknik adam bu takımı başarıya götürür ve taraftarı da arkasından sürükler. Hayırlısı olur inşallah.

Devamını Oku

ŞİDDETLE KARŞIYIZ !

ŞİDDETLE KARŞIYIZ !
Eklenme Tarihi: 07.11.2014

Trabzonspor’da yaşanılan başarısız sonuçlar neticesinde yerel ve ulusal basından yansıyan bilgilere göre teknik patron değişikliği düşünülüyormuş! Ve de bazı görüşmeler yapılmış? Aldığımız ve okuduğumuz bu bilgilerde teknik patron seçenekler arasında üzülerek söylüyorum ki Ersun Yanal ın ismide var.Geçmişte bu kulübe hizmet verip,sonrasında Fenerbahçe deki görev süresindeki Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylar esnasında önce kendi takımını sahada terk edip,sonrasında Trabzon’u ,Trabzonsporluları ve de Trabzonspor’u rencide ederek küçülterek ,aşağılayıcı bir biçimde sahadan kaçan bir zihniyetin,tekrar Trabzonspor’da bırakın görev almasını düşünülmesine bile şiddetle ve de yerden göğe kadar karşıyız.Eğer Trabzonspor’a bir hoca gerekiyorsa görev yapacak çok değerli Trabzonsporlular var.Tercihimiz Trabzonsporlulardan yanadır.Ama olmadığı yerde Trabzonspor’a layık başka değerli hocalarda vardır.Umuyorum ki Trabzonspor yönetimi geçmişte yaptığı eylem ile Trabzonspor’u küçültüp,aşağılayan bu zihniyete karşı sağlıklı bir karar verip,Trabzonspor’a layık olacak bir teknik adam konusunda görev verilmesi beklemekteyiz…

Devamını Oku

YANLIŞ VE DOĞRUYU GÖRMEK!

YANLIŞ VE DOĞRUYU GÖRMEK!
Eklenme Tarihi: 07.11.2014

Trabzonspor Avrupa kupalarında oynadığı futbolu beğenmesekte,kazandığı bir puan tabiî ki Trabzonspor açısından önemlidir.Ama sahaya sürülen 11 ne bizleri ne de taraftarları mutlu etmiyor.Bunun asıl sorumluları bildiğim kadarıyla başkan ile birlikte hareket eden Burak Gürdal ve Gökhan Dinç ve baş patron hoca Halilodziç’tir.Gereksiz ve vasıfsız yapılan transferler Trabzonsporun iyi oynamasını engelliyor.Bu kadar gelişi güzel transferler yapılması menejerlerin istekleri doğrultusunda değerlendirilmeden isim olarak transfer yapılıyor.Bu transferlerde de şaibe çoktur.En büyük şaibede oynadığı sahadaki futboldur..Kapasite zayıf,ne kadar çalıştırırsan çalıştır verim alamazsın.Çünkü yetersizdir.Buna baş mimarlık yapan sayın başkan bu kişilerin düzenine girmiştir.Ve yine soruyorum,daha önce Trabzonspor da teknik direktörlük yapan Sayın Ersun Yanal göreve geliyormuş!Lütfen elinizi başınızın arasına koyun,düşünün bakalım.Trabzonspora ne verdi?kar verdiyse neden gönderildi.Şimdi tekrar alamaya çalışıyoruz.Transferde yapılan yanlışlıkların aynısını yapmaya çalışıyoruz.Beceremiyorsanız görevinizi yerine getirin.Bu sorumluluk taşıyan meslekte iyi karar alacaksınız ve sonucunuda göreceksiniz.Biz doğruların yapılması için mücadele destek vermeye çalışıyoruz ,doğruları söyleyerek.Trabzonspor’a hangi hoca gelirse gelsin,bu performansı bu oyuncular ile %10-15 i geçmez.Bizden söylemesi….

Devamını Oku

BÜYÜK BAŞARI!

BÜYÜK BAŞARI!
Eklenme Tarihi: 07.11.2014

Her açıklamasında futbolcusunu küçümseyen bir hoca, olası bir başarısızlığa kılıf hazırlayan bir zihniyetteki bir hoca ve bizi yanıltmayan 11 deki tercihleriyle izlediğimiz Trabzonspor, ismi sadece Avrupa takımı olan Lokeren’e karşı ortaya konulan futbol hakkında yorum yapmak insanı yoruyor. Rakibin 5. dakikada kazandığı golün dışında kalite olarak Trabzonspor ile kıyaslanması mümkün değil. Bordo-Mavili takımın ortaya koyduğu futbola futbol değil tiyatro oyunu denir. Lokeren grubumuzun en zayıf takımı bana göre. Attıkları golde bile şans kendilerine yardım etti ve golü buldular. Daha sonra yakaladıkları net gol pozisyonlarından aynı becerisizliklerini ve yeteneksiz olmalarını sahneleyerek Trabzonspor’u mağlup etme şansını kullanamadılar. Trabzonspor’un hocasına bakıyoruz. Her halde bir sezonda en çok dışarı atılan teknik direktör unvanını kazanmak için mücadele veriyor. Peşinde bir grup yönetici hocayı frenlemek için uğraşıyor. Trabzonspor, emekleyen bir takıma karşı bile istediği oyunu sergileyecek güçte değil. İlk yarıdaki oyunu ile Lokeren gücünün ne olup olmadığını gösteren bir oyun sergiledi. Trabzonspor’un böyle bir rakibe karşı ortaya koyduğu oyunda futbola yakışır bir özellik göremedim. Hocanın baktığı pencereden Trabzonspor herhalde iyi oynuyordu ki oyucu değişikliğine bile uzun süre ihtiyaç duymadı. Hoca Cardozo’yu neden aldırdı anlamakta zorluk çekiyorum. Hakem bitiş düdüğünü çalmayı planladığında yıldız oyuncuyu oyuna koyuyor ise ya bu Cardozo’yu transfer edenler hesap vermeli, ya da hoca sorgulanmalı. Sonuçta Trabzonspor her zaman ki gibi kötü oyununu sergiledi. Rakibin güçsüz olmasından dolayı kazandığı bir puanla maçın sonunu tamamladı. Görünen o ki Halilhodzic’le devam ettiği sürece Trabzonspor bu sene Bordo Mavili formaya gönül verenlere rahat yüzü göstermeyecek, gönül verenlere eziyet çektirmeye devam edecek.

Devamını Oku

Kayıtlar 31 ile 35 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat