Anasayfa - Duyurular

BU OYUNA İYİ SONUÇ!

BU OYUNA İYİ SONUÇ!
Eklenme Tarihi: 08.12.2014

Şampiyon adaylarından Galatasaray ve Fenerbahçe’nin galip geldikleri haftada Beşiktaş Trabzonspor maçının özelliği Trabzonspor için çok önemliydi. Şampiyonluktaki iddianın güçlü olması için bu maçtan mutlaka galip hatta puan alınması gerekiyordu ama beceremedik. Maça baktığımızda Trabzonspor’daki takım taktiği ve takım oyunu anlayışında ve de futbolcuların bireysel taktik görevlerindeki sorumluluklarında gözle görülüp iyileşme olmadığı gibi kötü de bir performans sergilediler. Maçın başında yenilen gol hayal kırıklığıydı. Kaleci hatası var, tamam da çok faal pozisyonda baskı olmadığında kendine güvenmeyen futbolcu görüntüsüyle kaleciye oynama tercihi yapan futbolcuların yanında, sadece kaleciye yüklenmek haksızlık olur. İkinci golü yiyorsun, nasıl bir bireysel hata! Sonra hakemlerden medet umuyorsun. O zaman önce kendimize bakacağız. 2-0 mağlup bir Trabzonspor. Karşısındaki Beşiktaş’ın presi karşısında hiçbir etkinliği organizasyon gerçekleştiremeyen bir takım. İlk yarıyı bu oyun anlayışında 2-0 yenik kapatmak gayet doğal. İkinci yarıdaki beklentimizde mağlubiyetten kurtarma anlayışındaki bir Trabzonspor bekliyoruz. Ama ilk yarıdan daha kötü bir başlangıç. Yine hücumda etkinliğimiz yok. Oyun kontrolünde bir gelişme göremiyoruz. Mahkum oyun devam ediyor. Oyunda Trabzonspor’u genel değerlendiriyorum. Devam eden defans hataları, göremeyen bir teknik kadro. Hiçbir katkısı olmayan oyunu yönlendiremeyen organizasyonu dahil olmayan orta saha ile hücumda ceza sahasına dahi giremeyen hücum oyuncuları ve Trabzonspor takımı. Beşiktaş’a karşı mahkumiyet devam ediyor. 3-0’lık sonuçta Gökhan Töre’nin ukalalığı olmasaydı acaba sonuç nereye giderdi! Beşiktaş maçında bütün takım olarak sahada yoktuk. Ama bazı futbolcular vardı ki hiç yoktu. Sonuçta Trabzonspor bu maçtaki mağlubiyetle hem şampiyonluk yarışında büyük bir darbe alırken, motivasyon olarak da aynı kayba uğradı. Bundan sonraki lig mücadelesinde tabiî ki Trabzonspor’un işi de zorlaştı. Ama futbolda matematiksel olarak Trabzonspor’un umudu var. Ama sonuç Trabzonspor’un aleyhine işleyen bir maç oldu.

Devamını Oku

BEŞİKTAŞ’A Hafif geldik!

BEŞİKTAŞ’A Hafif geldik!
Eklenme Tarihi: 08.12.2014

Maçtan önceki düşüncelerim nedir diye sorsalar, herhalde mağlup olmayı zor düşünürdüm. Ama 3-0’lık skoru hiç mi hiç düşünmezdim. Bu sonuç rakibe hafif geldiğimizin göstergesidir. Bir takım oyunun başında böyle bir maçta ayağına rahat gelen topu rakibe atar ve o pozisyonda da golü yerse oyun düzeni bozulur. Fakat bu bozulma değil darmadağınık olmak demektir. Hele yediğimiz ikinci golde Papadopoulos’un yaptığı hata affedilecek cinsten değildi. Oyunun ilk yarısına baktığımız zaman orta saha tamamen rakibin elindeydi. Mehmet Ekici sahada var mıydı yok muydu gören varsa söylesin! Bir takım orta sahasını rakibe teslim etti mi o iş o anda bitmiş demektir. Biz de ilk yarıda rakip kalede pozisyon bulmadan devreyi 2-0 mağlup olarak bitirdik. Yapılan oyuncu değişiklikleri takıma bir istikrar getirmedi. Ne hücumda ne defansta bir şey üretemedik ve yediğimiz üçüncü golle de Beşiktaş’a teslim olduk. 90 dakikayı kısaca özetlersek, Beşiktaş bizden her alanda üstün oynadı. Galibiyeti de hak etti. Takibi bu maç bizim ligde bu kadroyla nereye oynayacağımızı da bize gösterdi. Her şeyin hayırlı.. Ersun Hoca bu kadro ile en iyisini yapmaya çalışacaktır. Böyle dağınık oynamaya devam edersek ligde beklemediğimiz yerlere doğru geliriz. Artık bu maçı Trabzonspor geride bırakarak ama bu maçtan dersler çıkararak nerede hata yaptığını iyi düşünmesi gerekir. Eğer kazansaydık çok daha iyi olurdu. Üst sıralara çıkmamız kolay olurdu. Ama bu mağlubiyet bize artık büyük bir ders oldu. Hafta sonu oynayacağımız Rizespor maçı hem rakip için hem de bizim için zor bir karşılaşma olacak. Bu maçı üç puanla kapatarak yine eski raynımıza oturarak devreye kadar galibiyet serimizi sürdürmeliyiz.

Devamını Oku

İYİ OYNAYAN YOKTU

İYİ OYNAYAN YOKTU
Eklenme Tarihi: 08.12.2014

Büyük maçların büyük getirileri olur. Böyle maçları kazanırsan hem moralin düzelir, hem de maddi değerler açısından artılar ortaya çıkar. Trabzonspor bu bilinçle sahaya çıkmış olsa da mutlak kaleci hatasından maçın başında geri düştü. Böyle beklenmedik yenilen gol epey zaman olumsuz etkiledi takımı. Sonra biraz toparlanan takımımız tam iyi oynuyor derken yine bireysel bir hata ve kalemizde gördüğümüz ikinci gol. Sahaya bence Constant'la çıkılması ve orta alanda hakimiyeti almak gerekiyordu. İki golden sonra uyanan hocamız oyuna Costant’ı aldı. Bu dakikadan sonra ibre Trabzonspor'a döndü ama ilk yarı 2-0 Beşiktaş'ın üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıda şaşkınlığını atamamış, büyük maç oynadıklarının bilincinde olmayan futbolcu topluluğu ile doğal olarak iki farkın altından kalkılamadı. Ankara'da Keçiören maçını antrenman maçı olarak değerlendirmek varken, yedekleri sahaya sürmek de hataydı. O maçta kaybedildi bu maç. Çünkü maç ciddiyetinde sapmalar yaşandı. Maça saldırgan çıkmazsan, ürkek ve çekingen oynarsan sonuç bu olur. Bu maçta oyuncularımızı tanıyamadım. Övdüğüm her oyuncu bugün hiçbir şey üretmedi. Tabi 3-0 gibi yaralayıcı bir sonuç da kaçınılmaz oldu. Yiğit düştüğü yerden kalkar deyip Rize maçını yara savma maçı olarak görmek gerekir. Ersun Hoca da şapkasını önüne koyup forvetine top taşıyacak bir şablonu mutlaka bulması gerekir. Yatabare gibi önde basan bir oyuncu ile maça çıkılsaydı sonuç belki değişmezdi ama rakibi zorlama imkanı olurdu. Bunlar düşünülmeyince bizi üzen bir sonuç ortaya çıktı.

Devamını Oku

Ersun Hoca da, Trabzon da şanslı..

Ersun Hoca da, Trabzon da şanslı..
Eklenme Tarihi: 02.12.2014

Galatasaray ve Metalist maçlarına göre Trabzonspor’u nasıl değerlendirirsiniz? Galatasaray ve Metalist maçlarında alınan sonuçlar, daha önce teknik direktör görevinde bulunan Halilhodzic’in yanlış kadro kurduğunu ve yanlış tercihler yaptığını gösteriyor. Bunun yanı sıra Halilhodzic takım ruhunu da Trabzonspor’a aşılayamadı. Bu iki maçta alınan galibiyetlerle bu ortaya çıktı. Kim ne derse desin Halilhodzic’in yerine gelen Ersun Yanal sevilir ya da sevilmez, yanlışlarını, dedikodularını bir kenara bırakmak lazım. Ersun Yanal’ın takım üstündeki etkisi herkes tarafından gözle görülüyor. Konuya kişisel olarak bakmamak lazım. Trabzonspor’un başarısına odaklanmak gerektiğini herkesin bilmesi lazım. Ersun Yanal bu takımı iyi motive etmiş. Hocalığını da ilk iki maçında konuşturdu. Burada Ersun Yanal faktörünü kimse kenara atmamalı. Benim düşüncem de Ersun Yanal böyle takımı yakaladığı için çok şanslı bir hoca. Trabzonspor kötü neticeler de alabilir. Hiç önemli değil. İleriyi düşünürsek Ersun Yanal bu takıma çok şey kazandıracağına inanıyorum. Bundan sonra Trabzonspor’da neler olur? Benim görüşüm Ersun Yanal biran önce Trabzonlu futbolcuları takıma kazandırmalı. Türk futbolcularıyla kaynaştırarak iyi bir iskelet kurmalı. İskelet kurulduktan sonra kesinlikle gerisi gelecektir. Trabzonspor’un iki yıl içinde şampiyonlukların en büyük adayı olacağını özellikle söylüyorum. Trabzonspor taraftarı hiçbir bir ilin taraftarına benzemez. Biraz umutlandığı an neler yapabileceği ortada.. En büyük gücümüz taraftar, onlar da takımına inansın. Futbolcuların performanslarını nasıl buldunuz? İyi yönlendirilen Trabzonspor’daki futbolcuların performansı da kendiliğinden ortaya çıktı. Ersun Yanal da bu futbolcuları iyi şekilde değerlendirip onların verimini artırdı ve takım ruhu kazandırdı. Bundan sonra da Bordo-Mavili futbolcular üzerine koyarak giderler. Ersun Yanal ile futbolcular kendilerini buldular.

Devamını Oku

Maçın Favorisi Trabzonspor

Maçın Favorisi Trabzonspor
Eklenme Tarihi: 02.12.2014

Trabzonspor son iki galibiyetiyle büyük bir moral kazanmış durumda. Bunun yanında futbolculara belli bir güven geldi. Böyle düşündüğümüzde Trabzonspor kendi sahasında bütün maçlarda favoridir. Dolaysıyla Gençlerbirliği maçının da mutlak favorisi. Ama futbolda garanti yok. Bana göre Gençlerbirliği galibiyeti önümüzdeki Beşiktaş maçının da performansına olumlu etki edecek. İnancım odur ki, Trabzonspor üç puanı alarak puan cetvelinde üst sıralara çıkacak. Hocanın bu maçta sahaya süreceği 11’de 5 yabancı zorunluluğu var. Gençlerbirliği maçında yabancı ve yerli oyuncuların uyum göstergesi takımın performansına etki edecektir. Hocanın yabancı ve yerli oyuncu tercihleri Trabzonspor’un oyununu ve maçın skorunu etkileyecektir. Kritik karardır. Bu maçta taraftarlara da büyük görev düşüyor. Artık taraftarlar tribündeki yerlerini alarak Bordo-Mavili takıma destek olmalı. Bu arada şunu da söylemek istiyorum. Bana göre hiç günahı olmayan Zeki Yavru ve Mustafa Yumlu’nun affedilmemesi bizi üzmektedir. Birileri gelip geçicidir, birileri kalıcıdır. Trabzonspor olarak bu değerlerimizi de gözardı etmemeliyiz.

Devamını Oku

Kayıtlar 16 ile 20 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat