Anasayfa - Duyurular

RİZESPOR’UN HEDİYESİ...

RİZESPOR’UN HEDİYESİ...
Eklenme Tarihi: 16.12.2014

Her iki takım için de önemli olan bir müsabakaydı. Trabzonspor şampiyonluk iddiası için galip gelmesi lazım, Rizespor da küme hattından kurtulmak için hem puana hem de morale ihtiyacı olan bir ekipti. Böyle değerlendirdiğimde sahada kıyasıya bir mücadele olmasını bekliyordum. Ama ortaya konulan futbola baktığım zaman ne Trabzonspor, ne şampiyonluğu kovalayan bir ekip hırsında, ne de Rizespor çıkışa geçmek için kendini ortaya koyan bir takım görüntüsünde idi. Rizespor maça yakaladığı net gol pozisyonu ile başladı, ama atamadılar. Devamında golü yediler. O golü atamazsan yersin. Trabzonspor yine ölü bir toptan golü buldu. Rizespor’un beraberliği yakaladığı dakikaya kadar Trabzonspor’u izliyorum. Rizespor’un kontrolü ve baskısında devam eden bir oyun ve Rizespor’un yakaladığı beraberlik golü. Trabzonspor ilk yarıda tam bir festival görüntüsünde bir oyun sergiliyor. Ne defansta emniyet var, orta sahada oyunda kontrol yok, ne de hücumda bir atağını izleyemiyoruz. Rizespor’un yakaladığı net gol pozisyonları var. Eğer Rizespor bu pozisyonların yarısını değerlendirmiş olsa Trabzonspor farklı bir yenilgiyle müsabakaya devam etmek zorunda olacaktı. Ersun Yanal’ı izliyoruz, defansta büyük açıklar veriyor. Rizespor bu fırsatları değerlendiremiyor. Ama Ersun Yanal bizim tribünden izlediğimiz gibi takımı izliyor. Hele Holosko’nun kaçırdığı bir pozisyon var ki? Bu kendi takımına tam bir ihanetti. Ve aymaz bir görüntüydü. Trabzonspor’a bağışladığı büyük bir şans. İlk yarının 1-1 berabere bitmesinde Rizespor’un pozisyonlardaki beceriksizliği etkili oldu. Trabzonspor ve Ersun Yanal’a Allah’ın bir lütfü olarak beraberlikle devreye girildi. İkinci yarıda Yatabare ile başlıyor Trabzonspor, ama yine oyunu değerlendirdiğimde Trabzonspor aynı Trabzonspor. O kadar kötü Trabzonspor’u izlemek her zaman nasip olmaz. Ersun Yanal’a bakıyorum, futbolcularını aşağılayıcı el kol hareketleri yapıyor. Galatasaray maçını yendiğinde futbolcular iyi, ama böyle sıkışık durumda değil, bu davranış şeklini kabul etmek mümkün değil. İkinci yarının devamında Rizespor’un yakaladığı net pozisyonlar devam ediyor. Ama yine aynı şekilde gollerdeki beceriksizliği Trabzonspor’un bu maçı kazanmasına neden oldu. Rizespor’un pozisyonları değerlendirememe çömertliğini sürdürdü. Rizespor hediye pozisyon vermeye devam etti. Ve de maçı Trabzonspor kazanmasını bildi.

Devamını Oku

SEFA’NIN BİTİRİCİLİĞİ

SEFA’NIN BİTİRİCİLİĞİ
Eklenme Tarihi: 16.12.2014

Dün akşam oynanan maçı iki şekilde düşünmemiz lazım. İlk yarıda Rizespor eline geçirdiği fırsatları değerlendirmiş olsa 4-1 gibi flaş bir skorla soyunma odasına giderdi. Bir takımın defansif anlayışta bu kadar açık vermesine bir anlam veremedim. Yıllardır futbolun içerisindeyim; böyle düzensiz, sistemsiz, disiplin özelliği olmayan bir defans anlayışı görmedim. Düşünebiliyor musunuz! Rizespor’un yerinde vasat bir takım olmuş olsaydı, ilk yarıyı net bir skorla bitirip maça nokta koyabilirdi. Fakat Rizespor’un ataklarını kaleci Fatih yediği ilk golde hatası olmasına rağmen, kurtardığı pozisyonlarla ilk yarıda kaleciliğiyle Onur’u aratmadı. Devrenin 1-1 bitmesinde en büyük etkendi. İkinci yarıda yapılan değişikliklerde Trabzonspor’a büyük bir canlılık gelmesinden ziyade Rizespor’un biraz oyundan düşmesi ve yakaladığımız pozisyonlarda sol taraftan Yusuf’un akıl dolu paslarıyla Sefa’nın bitirici vuruşları galibiyeti sağlayan etkendi. Rizespor’un attığı ikinci golde defansımızın hatası, bunun yanında ofsayt kokan bir pozisyonda golü yiyip beraberliğe düşmemize rağmen attığımız üçüncü golle üç puanın sahibi olduk. Gelenek olarak hoca değişikliklerinde rakibe bu avantaj sağlardı ama bu kez böyle olmadı. İki haftalık devam eden mağlubiyet serisine de son vermiş olduk. Üç puan almamıza rağmen takımın oyun olarak ilerisi için ümit vermediğini defans anlayışında çok çalışılması gerektiğini, bu defans anlayışında bizim her zaman gol yiyecek olduğumuzu herkes görüyor ama maalesef Ersun Yanal görmüyor, inşallah bundan sonra görür. İki gol yemesine rağmen sahanın en iyisi kaleci Fatih’ti. Bu arada yaptığı iki asistle gecenin başarılı futbolcusu Yusuf ve iki gol atan Sefa’yı da unutmamak gerekir. Sonuç olarak Trabzonspor Rizespor’u evinde 3-2 mağlup etti. Centilmence geçen bu maçta kazanan dostluk oldu.

Devamını Oku

BU HIZLA BU KADAR!

BU HIZLA BU KADAR!
Eklenme Tarihi: 12.12.2014

Varşova maçına Trabzonspor açısından bakıyorum Avrupa kupalarında grup liderliğini elde edip başarısını artırma fırsatı vardı. Ama Trabzonspor’a maçtan önce bu konsantreyi yaşamamış bir takım görüntüsü veriyor. Trabzonspor’un kazanma arzusu, mücadele gücü ve de rakibe üstünlüğünü kabul ettirip maçtan galip çıkma kalitesini hiç yansıtmadığını gördük. Trabzonspor’da ne bir takım oyunu ne bir kalite artışı var, ne de bireysel futbolcuların bireysel formunda bir gelişme görüyorum. Keçiören, Beşiktaş ve Varşova maçının genel değerlendirmesine baktığımda Trabzonspor’un takım performansıyla, futbolcuların bireysel kuvvet durumlarında da düşüş gözlüyorum. Ve de Ersun Yanal’ın takım olgusu yaratmadaki isteklerinin ne olduğunu anlamakta da zorlanıyorum. Şunu da söylemek istiyorum; anlayan varsa bizim göremediklerimizi bize de anlatsın. Trabzonspor’un defans güvenirliliği noktasında hem teknik kadro hem de futbolcuların sorumluluğunu hissettikleri kanaatinde değilim. Allah’tan rakibin beceriksizliği Trabzonspor’un maçta farklı mağlubiyetten kurtulmasına yardımcı oluyor. Ama Trabzonspor’da mağlubiyetten kurtulma azmi maalesef yok. Hücumu yönelik bir Trabzonspor’a bakıyorsun Trabzonspor’un yakaladığı gol pozisyonları var. Yakalanan pozisyonlarda Trabzonspor’un futbol kalitesini yansıtan bir şey yok. Şansa doğan pozisyonlar var. Rakibin sunduğu pozisyonlar var. Son haftalarda bazı oyuncular formsuz ve Trabzonspor’un hedefine ulaşmada takıma katkı yapacak gibi görünmüyorlür. Trabzonspor’un bu form grafiğini yükseltemediği sürece, bundan sonraki Avrupa kupasındaki turda ve ligdeki mücadelesinde işini oldukça zor görüyorum. Son olarak Mustafa Yumlu’nun ve Zeki’nin kadro dışı kalmasına sebep olanların, ve bunların yerine tercih edilen oyuncuların form grafiğiyle kıyasladığımda kendi çocuklarımıza yazık olduğu düşüncesindeyim.

Devamını Oku

AVRUPA’YA DEVAM

AVRUPA’YA DEVAM
Eklenme Tarihi: 12.12.2014

Avrupa’da başarılarımızın devamı için dün akşam oynadığımız son grup maçında maalesef arzu ettiğimiz neticeyi elde edemedik. Buna son üç maçtır almış olduğumuz neticeler tabi ki olumsuz etki etmiştir. Takım olarak Varşova maçında bilhassa ilk yarıda defansta bir mahalle takımı gibiydik. Bu oyun mantalitesiyle devam edersek, gidişimiz sezon başındaki gibi olur. Ersun Yanal’ın defansif tedbirler konusunda önlem alması gerekir. Eldeki futbolcular hocanın oyun düşüncesine uyacak yeteneklerde değiller. Varşova maçında kaleci Fatih, önceki maçlara nazaran iki gol yemesine rağmen farkı önleyenlerin başındaydı. Sol bek Musa hiç de Trabzonspor’a yakışmayacak bir oyun oynadı ve sol taraf yol geçen hanı oldu. Tabii ki önünde oynayan futbolcunun ona yardım etmemesi de ayrı bir sebepti. Orta sahamızda oynayan Constant hariç ayağına top yakışan oyuncu yoktu. Forvette Cardozo’nun sahada varlığı yokluğu belli değildi. Yatabare girmiş olduğu pozisyonları değerlendirmiş olsa sonuç çok farklı olurdu. Genel olarak baktığımız zaman ilk yarıda çok kötü bir Trabzonspor izledik. İkinci yarıda gol atmak için rakip kaleye giden ve pozisyona giren Bordo-Mavililer ne yazık ki kaçırdıkları golün ardından kendi kalesinde ikinci golü görünce yenilgi kaçınılmaz oldu. Pazartesi günü Rize maçıyla mağlubiyet serisini bitirip galibiyetlere başlamalıyız. Avrupa kupalarında yolumuza devam etsek de, ligde kendimize çeki düzen vermemiz lazım. Yanal gelirken ben bu takımı çok iyi tanıyorum dediğini de unutmamak gerekir. Tanıdığı takımı iyi yola kendisi getirecektir.

Devamını Oku

GiDiŞAT iYi DEĞiL!..

GiDiŞAT iYi DEĞiL!..
Eklenme Tarihi: 12.12.2014

Trabzonspor bugün yine ilk yarıda istediğimiz oyunu oynayamadı. Takımın balansını çok bozuk gördüm. Bloklar arasındaki mesafe kopuktu. Bir de takımın oyun boyu çok uzundu. 30-40 metre olması gereken boy 70 metreye kadar çıkmıştı. Böylece hem daha çok efor sarfediliyor hem de hatlar arasında kopukluk yaşanıyor. Ersun Hoca bu yanlışı görüp ikinci yarı mesafeyi daralttı. Tabii defansın göbeğinde iyi bir ön libero ve de geride hızlı bir stoper olmayınca mesafeyi daralmak risk taşıyor. İkinci yarıya daha istekli başlayan Trabzonspor özellikle savruk oynayan Salih'in yerine Fatih Atik'i aldı. Fatih topun kıymetini Salih'ten iyi biliyor. Nitekim bu değişikliğin faydasını gördük ama sonuca yansıyan bir şey olmadı. Trabzonspor ısıran, rakibini sürklase eden bir oyun anlayışını böyle ağır oynayarak gerçekleştiremez. İkinci yarıda Yatabare'nin net bir golü verilmediyse de oyunun hiçbir bölümünde benim hayallerimdeki takımı görme imkanımız olmadı. Bu görüntü lig için de bazı alarm işaretlerini net bir şekilde verdi. Ersun Hoca'nın acil bazı tedbirler alması gerekiyor. Gruplara yenilsek de kaldık ama sonuç bizi çok üzdü. Takım gibi bir görüntü vermeyişimiz, bizde bazı şeylerin iyi gitmediğini gösteriyor. Ne olursa olsun toparlanmalıyız. Mehmet'e kırmızı kart görmek yakışmadı. Hoca, Rize maçında takımsal bütünlüğü sağlayamazsa gelecekle ilgili beklentilerin aksine eleştiri oklarını üzerine çeker.

Devamını Oku

Kayıtlar 11 ile 15 arası listeleniyor. Toplam 227 adet kayıt bulunmaktadır.
İlk Sayfa Önceki Sayfa Sonraki Sayfa En Son Sayfa
 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat