Anasayfa - UEFA'dan Ne Kadar Gelecek

UEFA'dan Ne Kadar Gelecek

UEFA'dan Ne Kadar Gelecek
Eklenme Tarihi: 10.09.2013

UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalma başarısı gösteren Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Avrupa'dan men cezası almasından ötürü ülke havuzuna düşen yayın gelirlerini kasasına koyacak.

 

F.BAHÇE VE BEŞİKTAŞ MEN EDİLİNCE YAYIN GELİRİ TRABZONSPOR'A KALDI

 

UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalma başarısı gösteren Trabzonspor, Galatasaray ile birlikte Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA tarafından Avrupa kupalarından men edilmesinden ötürü bordo-mavili kulüp bu iki takımın elde edeceği yayın gelirlerini kasasına koyacak.

 

GELİR BORÇLARA GİDECEK

 

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden elenmesinden dolayı Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi yayın ve reklam gelirlerine tek başına sahip olmuştu. UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalma başarası gösteren ve ülkeyi tek başına temsil edecek olan Trabzonspor içinde aynı durum geçerli. Ülke havuzuna düşen para bordo-mavililerin hesabına yatacak. Sezon başında 3 takım, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ne düşmesi yüzünden de 4 takım olarak belirlenen reklam ve yayın gelirlerinin tamamı Trabzonspor'a kalacak. Karadeniz temsilcisi, önümüzdeki aylarda gelecek olan gelirleri ise borçlara yatıracak.

 

MAÇ BAŞI 200 BİN EURO ELDE ETMİŞ OLACAK

 

UEFA Avrupa Ligi'nde 3 maç oynayarak gruplara kalma başarası gösteren Trabzonspor, Dery City, Dinamo Minsk ve Kukesi maçlarından dolayı 250 bin Euro civarında bir para elde etti. Gruplara kalmasından ötürü ise UEFA katılım bedeli olarak 1 milyon 300 bin Euro alacak olan Karadeniz ekibi, maçları kazanması halinde ise maç başı 200 bin Euro elde etmiş olacak. Trabzonspor, Avrupa Ligi'nde oynayacağı 6 maçı kazanması halinde 1 milyon 200 bin Euro gelir elde etmiş olacak. Yayın gelirinin ise 2 milyon Euro ile 4 milyon Euro arasında olacağı belirtiliyor.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat