Anasayfa - Trabzonspor Değerlerini Andı

Trabzonspor Değerlerini Andı

Trabzonspor Değerlerini Andı
Eklenme Tarihi: 02.08.2013

Trabzonspor Kulübüne emeği geçmiş merhum yöneticiler, divan ve kurul üyeleri, teknik adam ve futbolcular ile taraftarlar bugün düzenlenen törenle anıldılar.

 

Trabzonspor Kamp Eğitim Merkezi Nizamettin Algan Konferans Salonu’nda düzenlenen anma töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından katılımcılara vefat eden değerlerimizin için hazırlanan sinevizyon gösterisi izletildi.

 

Divan Başkanı Ali Özbak, burada yaptığı konuşmada önce katılımcılara dağıtılan "Aramızdan Ayrılanlar" kitabı hakkında bilgi verdi ve ardından da aramızdan ayrılan kulübümüze emeği geçmiş merhum yöneticilerimiz, divan ve kurul üyelerimiz, teknik adam ve futbolcularımız ile taraftarlarımızı saygıyla andıklarını ifade etti.

 

Merhum Kurucu Üye Ruhan Öngür’ün eşi Eşay Öngür ise yaptığı konuşmada, “Biz azim ve heyecan ile bu işe başladık. Azim ve heyecanımız her gün biraz daha arttı. Bu yolda yürüyen arkadaşlarımızın bir kısmıyla yavaş yavaş vedalaştık. Onların acılarını içimize gömerek, her gün daha çok çalıştık. Trabzonspor’u yüceltmek için gayret ettik. Ediyoruz, yılmayacağız. Trabzon’a layık, bu güzel topraklara layık, bir spor kulübü olarak devam ettireceğiz” dedi.

 

Kurucu Üye Sabit Sabır ise, “Trabzonspor tarihinin çok büyük bir kısmını gördüm. Trabzon’un büyüklüğü, sporu sevmesinden geliyor. Gelmiş geçmiş, hayatta olanların bu spor tarihinde ne kadar önemli olduğunu hepimizin bilmesi lazım. Trabzonspor’umuz bazen kötü oynadığı halde hala Türkiye Ligi’nde önemli noktada oluyorsa, bunda geçmişimizin, tarihimizin önemli rolü olduğuna inananlardanım. Büyüklüğümüz buradan geliyor” diye konuştu.

 

 

 

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ise, “Tüzel kişilikler aynen gerçek kişilikler gibi doğumları, gelişimleri, göstermiş oldukları çabalar ve başarılarla anılırlar. İnsan olarak hepimizin doğumu, eğitimi ve evlilik gibi özel günleri fevkalade önemlidir. O özel anların hatırlanması için yıl dönümleri düzenleriz. Özel kutlamalar yaparız ve böylece mutluluğumuzu dostlarımız ile paylaşırız. Aynı şekilde tüzel kişiler de doğumları, özel başarıları ve o başarılarında emekleri geçen değerlere vefa göstererek, onların sağlamış oldukları katkıları yeni nesil ve gelecek nesillerle paylaşarak hem onere edilirler, hem de gelecek nesillerin o müesseseye daha fazla katkı sağlamaları için teşvik babında bugün olduğu gibi özel günlerde anılırlar. Yüceltilirler. Böylece müessesenin bu anlamda kökleşmesi ve kurumsallaşmasına da katkı sağlamış olurlar. Aslında Sayın Sabır’ın ifade etiği gibi bizim büyüklüğümüz geçmişimizde elde etmiş olduğumuz başarılarda fedakârlık gösteren, kendini hiçe sayan, bir bakıma benliğini bırakıp ortak hedef Trabzonspor’umuz için çaba sarf eden o bireylere gösterdiğimiz ve verdiğimiz değer ve vefadan gelmektedir. Son olarak Trabzonspor’umuzun Avrupa’da oynadığı 3 maçında aldığı sonuçlara bakıp inşallah bu sezon özlediğimiz Avrupa Ligi ve Türkiye Ligi şampiyonluğu müzeye gelir diye ümit ediyoruz” yorumunu yaptı.

 

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat