Anasayfa - Malouda Trabzonspor'u Dünyaya Tanıtacak

Malouda Trabzonspor'u Dünyaya Tanıtacak

Malouda Trabzonspor'u Dünyaya Tanıtacak
Eklenme Tarihi: 15.08.2013

Trabzonspor’un Fransız yıldızı Florent Malouda, bordo mavili kulübün ismini dünyaya duyurma adına kendine bir misyon edindiğini söyledi.

Trabzonspor’un yeni transferlerinden Fransız yıldız Florent Malouda kulüp dergisine önemli açıklamalarda bulundu. Malouda, Trabzonspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu ve burada önemli işler başarabileceklerini belirterek, "UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan Derry City maçını tribünden izlerken taraftarlar beni o kadar heyecanlandırdı ki sahaya çıkıp oynamak istedim. Buraya gelişimi bir anlamda takımdaki potansiyelin ortaya çıkmasına yardımcı olma anlamında önemli görüyorum. Burada istediğim başarıları yakalamadan hiçbir yere gitmeyi düşünmüyorum" dedi.

"BU LİGİN EN İYİ TAKIMI OLMAK İÇİN ANTRENMAN YAPIYORUZ"

Malouda, iyi bir kadroya sahip olduklarını ifade ederek, "Antrenmanlara çıktığımızda, ‘Biz bu ligin iyi takımlarından biri olmak için antrenman yapıyoruz’ düşüncesi yerine, ‘Biz bu ligin en iyi takımı olmak için antrenman yapıyoruz’ düşüncesi içerisinde olmalıyız. Futbolda sihir yoktur. Bazı şeyleri iyi yaparsanız ancak yol alabilirsiniz. Allah’ın bana bahşettiği bu futbol yeteneği sayesinde kazandıklarımı insanlarla paylaşma duygusuyla ‘One Love’ adlı vakfı kurdum. Vakıf sadece Fransız Guyanası’nda değil, Haiti ve Jamaika’da da faaliyet gösteriyor. Zor şartlar altında yaşayan masum çocukların bizi gördüklerinde yüzlerinde beliren gülümseme benim için gerçekten bu hayattaki en büyük zenginlik" açıklamasında bulundu.

"ESKİ KULÜBÜM BANA SAYGISIZLIK YAPTI"

Malouda, Trabzon şehrine ve Trabzonspor’a saygı duyduğunu da vurgulayarak, şu görüşlere yer verdi:

"Artık buradayım ve Trabzonspor’un ismini dünyaya duyurma adına da kendime bir misyon biçtim. Mustafa Akçay benden takıma karşı tecrübelerimle, liderlik vasıflarımı kullanmamı, gerektiği yerde gereken hareketleri yapmamı istedi. Ben tam da bunun için buradayım. Yaptığımız konuşmanın beni motive ettiğini söyleyebilirim. Eşimle oturup konuştuk. Trabzonspor’daki insanlar bana eski kulübümdeki saygısızlığa rağmen bu kadar saygı ve sevgi gösteriyorsa, bizim de bunun karşılığında Trabzon şehrine taşınmamız gerek fikrinde birleştik."

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat