Anasayfa - Malouda'dan Açıklamalar

Malouda'dan Açıklamalar

Malouda'dan Açıklamalar
Eklenme Tarihi: 11.09.2013

Bordo-Mavililer'in bu sezonki en flaş transferi olan Florent Malouda, Lig TV'ye özel açıklamalarda bulundu.

 

“Türkiye’ye transfer olacağımı öğrenen herkes çok şaşırdı. Çünkü benim Fransa, Brezilya ya da Yunanistan’a gideceğim yönünde spekülasyonlar vardı”

 

“36-37 yaşına kadar oynamak istiyorum. Hayalim futbolu Brezilya’da bırakmak. Kariyerim sona erdikten sonra ne yapacağıma ise henüz karar vermedim”

 

“Başkan ile görüşmelerimde Bosingwa ismi çıktı. Kendisiyle konuştum. Düşünebiliyor musunuz, iki Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan bir oyuncu Trabzonspor’da!”

 

"Burada taraftarlarla futbolcular arasında tutku açısından benzerlik bulunuyor. Oyuncularda yetenek de var. Aşırı tutku insana yanlışlar, hatalar yaptırabilir. Aslında tutku ile yetenek birleştirilirse o zaman birçok şeyi başarabilirsiniz"

 

Bordo-Mavililer’in bu sezonki en flaş transferi olan Florent Malouda, Lig TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Trabzonspor’a transferi, kariyeriyle ilgili planları ve Türk futbolu hakkında ilginç sözler sarf etti. Transfer döneminde tercihini Türkiye’den yana kullanmasının şaşkınlık yarattığını belirten tecrübeli futbolcu, “Benim Fransa, Brezilya ya da Yunanistan’a gideceğim yönünde birçok spekülasyon vardı. Ama ben Türkiye’yi seçince bana, ‘Türkiye de nereden çıktı?’ diyenler oldu. Bu kararı ben verdim ve iyi bir karar aldığımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Kariyerinde buralara gelmesinin en önemli nedeni olarak çok çalışmayı gösteren Malouda, “Tabi ki ufak tefek şans faktörü vardır insanların hayatında. Ama ben çok çalışmaya inanan bir insanım. Bu noktaya gelmek için çok zorlu yollardan geçtim. Şans faktörü de var tabi ama, insanın kendi şansını kendisinin yaratması gerekiyor. Bütün zorlayıcı faktörlerin üzerinden geçip daha sonra şansa inanması gerekiyor. Ben her şeyi yaptım ve tabi ki biraz şans da yanımdaydı” diye konuştu.

 

‘37’ye kadar oynarım’

 

“36-37 yaşıma kadar futbol oynamayı düşünüyorum. Çünkü kendimi fiziksel açıdan çok iyi hissediyorum. Kendime çok iyi baktığımı söyleyebilirim. Bundan sonraki planlarım arasında Türkiye’deki kariyerimi bitirdikten sonra 1 sene de olsa Brezilya Ligi’nde futbol oynamak var. Benim çocukluğum Güney Amerika’da geçti. Brezilya Ligi’ni takip ederdim. Brezilyalı birçok ünlü oyuncu benim idolümdü. Burada bir kulübün formasını giymek, bir statta maça çıkmak her zaman benim hedefimdi. Ama tabi fiziksel durumum yeterli olmayabilir. İnsanın kendini mental olarak da hazır hissetmesi lazım. Futbolu bıraktıktan sonra ne yapacağıma ise henüz karar vermedim.”

 

‘Hocamıza destek olmalıyız’

 

“Mutafa Akçay ile 6-7 haftadır tanışıyoruz. Birçok şeyi paylaşıyoruz. Ben kendisinin her zaman desteklenmesini istiyorum. En çok destekleyenlerden biri de benim. Çünkü şehri, insanları tanıyor. Bize inanıyor. Ama bize inanması yeterli değil. Biz ona destek olarak bazı şeyleri başarmasını sağlamalıyız. Ama ilk olarak birbirimize inanmamız gerek.”

 

‘Bosingwa ile ben görüştüm’

 

“Trabzon’a geldikten sonra başkanla görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerden çıkan isimlerden biri Bosingwa’ydı. Bonservisi elindeydi. Kendisi ile görüşüp görüşmeyeceğim soruldu. Ben de Bosingwa ile görüştüm. Konuştuk, ‘Neden olmasın’ dedi. Düşünebiliyor musunuz, Porto ve Chelsea’de iki kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamış bir oyuncu! Kendisi geldi, burayı gördü ve kalmaktan yanan kararını kullandı.”

 

‘Sizi taklit ettik’

 

“Lyon’da oynarken Fenerbahçe’ye konuk olmuştuk. Isınma hareketleri için sahaya çıktığımızda, taraftarların Fenerbahçe oyuncuları çağırdığını ve onların da antrenmanı bırakıp tribünlere gittiğini gördük. ‘Biz neden bunu yapmıyoruz’ diye düşündük ve daha sonra Lyon’da bunu taklit ettik.”

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat