Anasayfa - Kazanmak İçin Kaybetmeyi Öğrenmeliyiz

Kazanmak İçin Kaybetmeyi Öğrenmeliyiz

Kazanmak İçin Kaybetmeyi Öğrenmeliyiz
Eklenme Tarihi: 14.08.2013

Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, kazanmak için kaybetmeyi öğrenmenin sporla uğraşanların birinci önceliği olması gerektiğini belirtti.

 

 

 

Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sporda şiddetin önlenmesine yönelik olarak yapılan çalışmaları çok olumlu bulduğunu ifade ederek, "Sayın Bakanımıza şükranlarımızı iletiyoruz böyle bir adım atttığı için" dedi.

 

 

 

Birilerine samimi olarak sarılmak istediğiniz durumda, birilerinin yol göstericiliğini beklemenin çok da uygun olmadığını kaydeden Karaman, şöyle devam etti:

 

 

 

"Kazanmak için önce kaybetmeyi öğrenmek sporla uğraşanların birinci önceliğidir. Her türlü sonucu olgunlukla kabul etmiş, kendisine saygı duyduğu kadar rakibine de saygı duymuş bir nesil istiyorsak bu tür çalışmalar çok önemli. Bu bir adım olur inşallah. Bu adım atmada Trabzonspor öncülük etti. Bundan da mutluluk duyuyorum. Ülke olarak bütünde bir olmayı başarmamız gerekiyor. Bütünde bir olduktan sonra diğer aksi olan her şey sporun heyecanıdır."

 

 

 

Hayatı boyunca alkol ve sigara kullanmadığını vurgulayan Karaman, şunları belirtti:

 

 

 

"Nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. Bireysel olarak sigaranın statlalara girmemesi için mücadele ettim. Statyumlara alkollü girilmemesi uygulamasını son derece olumlu buluyorum ve destekliyorum. Spor ve sporla uğraşan aynı şekilde taraftarında model olması gerektiğine inanıyorum. Böyle bir uygulama olumlu olacaktır. Kulüp olarak stadyumda fiziki şatlarda bazı düzenlemeler de yapacağız. Böyle bir değişime ve yasaya, üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız."

 

 

 

Karaman, ciddi anlamda bir eğitime ihtiyaç olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

 

"Annelere, babalara sesleniyorum. Bir nesili kaybetmeyelim. Saha icinde mücadele eden, rakibine saygı gösteren, tribünde aynı şekilde müsabakayı izleyen bir nesil olması lazım. Annelerin, babaların da birbirini seven hoşgörü ve dostluk içinde mücadeleleri izlemesi gerekir. Ben taraftar istiyorum. Samimi olarak seven, kuçaklayan, hak edenin alkışlanacağı taraftar görmek istiyorum."

 

 

 

Karaman, yeni başlayan sezona yeni umutlarla, güzel mesajlarla girilmesi gerektiğini de kaydetti.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat