Anasayfa - Her Geçen Gün İyiye

Her Geçen Gün İyiye

Her Geçen Gün İyiye
Eklenme Tarihi: 03.08.2013

Peş peşe gelen galibiyetlere rağmen, “Takım futbol adına fazla bir şey yapmıyor” eleştirilerine  maruz kalan Mustafa Akçay, “Geçtiğimiz yıl depresyondan çıkan ama kaliteli oyuncu topluluğu ile birlikteyiz. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz ve şu andaki seviyemiz kafamdaki takımın ve oyun anlayışının yüzde 50’si” dedi

 

 İYİ YOLDAYIZ

 

Trabzonspor’da teknik direktör Mustafa Akçay, Avrupa’da peş peşe alınan 3 galibiyete rağmen camiadan biraz zaman istedi. Akçay, oynanan 3 maçın kazanılmasına rağmen, “Takım futbol adına fazla bir şey yapmıyor” şeklindeki eleştirilerin erken olduğunu söyledi. Başarılı teknik adam, “Geçtiğimiz yıl depresyondan çıkan ama kaliteli oyuncu topluluğu ile birlikteyiz. Şu anda da sahada görmek istediğimiz Trabzonspor'un yüzde 50’si ile karşı karşıyayız. Oyuncularımın çok istekli ve arzulu olması istediğimiz seviyeye ulaşmamızın fazla zaman almayacağını gösteriyor ama biraz daha zamana ihtiyacımız var" diye konuştu.

 

ORTAK HEDEFİMİZ

 

AKÇAY, takımda hak edene forma verdiğinin altını çizerken, “Ben tüm oyuncularıma aynı yakınlıkta ve uzaklıktayım. Herkese aynı gözle bakıyorum ve takım için kimin fayda sağlayacağını düşünüyorsak ona forma vermeye çalışıyorum" dedi. Akçay, takıma aile duygusunu yerleştirmeye çalıştıklarını da söylerken, “Hepimizin ortak hedefi başarıyı yakalamak. Bunun için de gerek teknik adamlar, gerek oyuncular, hepimiz birbirimizi seveceğiz. İşimize saygımız için bunu yapmak zorundayız. Bunu tam anlamıyla başardığımızda da istediğimiz düzeye ulaşma noktasında önemli bir adım atmış oluruz” dedi.

 

AVANTAJ BİZDE

 

Dinamo Minsk karşısında ilk maçta aldıkları 1-0’lık galibiyet ile rövanş için avantaj yakaladıklarını da söyleyen Akçay, “Takım olarak saha içinde iyi bir yardımlaşma vardı. Oyun olarak sıkıntılarımız tabi ki var. Özellikle 3. bölgede çoğalma ve pozisyon yaratma anlamında eksikliklerimiz var. Zaman içerisinde bunları en aza indireceğiz ancak 1-0’lık skor rövanşta bizi tabi ki avantajlı konuma getirdi. Fakat hiçbir zafer mücadele etmeden kazanılmıyor. Rakibimiz, Trabzon’a kaybedecek bir şeyi olmadan gelecek. Bu da onları daha cesur kılabilir. Onun için ilk maçı unutup 90 dakika savaşarak istediğimiz sonucu alacağız” diye konuştu.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat