Anasayfa - Efsaneyi Uğurladık

Efsaneyi Uğurladık

Efsaneyi Uğurladık
Eklenme Tarihi: 24.10.2013

Geçtiğimiz Salı günü geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Trabzonspor’un efsane futbolcularından ve 1461 Trabzon Teknik Direktörü Kadir Özcan için Yavuz Selim Futbol sahasında tören düzenlendi.

Çocukları Ersan, Sanem ve Çisem ile eşi Suzan Özcan törende bir hayli bitkin görülürken Trabzonsporlu eski futbolcu ve yöneticiler aileyi teselli etmeye çalıştı.

 

Düzenlenen törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Trabzon Milletvekili ve eski takım arkadaşı Faruk Nafiz Özak, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 1461 Trabzon Kulübü Başkanı Şaban Bülbül, Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, A Milli Takım ve Trabzonspor eski teknik direktörü Şenol Güneş, eski Milli Takım Teknik Direktörü Metin Türel, TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, 1461 Trabzon takımı futbolcuları, Trabzon'daki futbol kulüplerinin yöneticileri ve sporcularının yanı sıra Trabzonsporlu eski futbolcular, yakınları ve sevenleri katıldı.

 

Kadir Özcan’ın naaşı stadın ortasına yer alan katafalk üzerine 1461 Trabzonlu futbolcular ve teknik heyetin omuzlarında getirildi.

 

BARIŞ MEMİŞ FENALAŞTI

 

Trabzon’un futbol mabedi olarak anılan Yavuz Selim Sahasında yapılan törende ilk olarak konuşan 1461 Trabzon Takımı kaptanı Barış Memiş, gözyaşlarını tutamadı.

Barış, “Türk futbolunun, Trabzon’un efsanelerindendi. O bizim babamız gibiydi. Bize evlat derdi. Güzel yerlerde görmek istiyordu bizi. Bundan sonra bizde onun yolundan gidip, onun elde ettiği başarıları ona layık bir şekilde yakalamaya çalışacağız” dedi.

Konuşmasında üzüntüden oldukça zorlandığı dikkat çeken Memiş, konuşmasının ardından fenalaştı. Fenalaşarak yere yığılan Memiş'e ilk yardımı 1461 Trabzon Başkanı Şaban Bülbül ve yardımcı antrenörler yaptı.

 

İLYAS AKÇAY: ONU KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUM

 

Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı, aynı zamanda Kadir Özcan’ın takım arkadaşı İlyas Akçay konuşmasında; “Trabzonspor çok değerli bir futbol adamını kaybetmiştir. Bizim kader birliği yapıp, Trabzonspor’un bu günlere gelmesinde inanılmaz katkıları olan Kadir kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. İnsanlığını tartışmaya bile gerek duymuyorum. Gönülden Trabzonspor’a bağlı ve yaşama sevincini Bordo Mavi renklerden alan Kadir’i kelimelerle anlatmak çok zor.” dedi.

 

 

METİN TÜREL: İYİ Kİ KADİR’İ TANIDIM

 

Milli Takım eski Teknik Direktörü Metin Türel, ise “Kadir’i tanıma şansına eriştim. Milli takımda beraber çalıştık. Ben iyi ki antrenör olmuşum. Bu sayede Kadir’le tanıma şansına eriştim. Milli takımda uzun süre beraber çalıştık. Çok zamansız gitti. Hançer gibi saplandı. İz bırakıp gitti, ne mutlu ona” diye konuştu.

 

ÖZBAK: TARİH ONU HERZAMAN ANACAKTIR

 

Divan Başkanı Ali Özbak yaptığı konuşmada;  “Kadir Özcan, efsaneyi yaratanlarla mücadele etti. Trabzonspor’u o efsane kadrosunun değişmez savunma orta ikilisinden biri olarak oynadı. Kendisi ebediyete intikal etti, ama bana göre tarihe iz bıraktı. Tarih onu her zaman anacaktır” dedi.

 

HACIOSMANOĞLU: ADINI ALTIN HARFLERLE TARİHE YAZDIRDI

 

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Söylenecek çok söz var ama sözün bittiği yerdeyiz. Kadir Özcan, çok sevdiğim saydığım dostumdu. Ölmeden 2 saat önce konuştuk. Bende bir cenazeden geliyordum, kulüpte buluşacaktık. Ama nasip olmadı. Onu anlatmaya gerek yok. Kendisini altın harflerle tarihe yazdırdı. Ailesi bundan sonra kardeşim olarak yaşacaklar. Sabır diliyorum. Camiamıza baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

 

 

BAYRAKTAR: TÜRK FUTBOLU DERİNDEN YARALANMIŞTIR

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Kadir Özcan, kardeşimizi kaybetmenin çok derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ama bizi teselli eden Kadir kardeşimiz, hayatı boyunca dostluğun yanında hep sevgi ekti. Sevgi tohumları, Trabzon’da yeşerdi. Bundan sonra ektiği sevgi tohumları Trabzon’da çiçek açacak. Meyve verecek. Zamansız kaybı Trabzon camiasını, futbol camiasını Türk futbolunu derinden yaralamış ve üzmüştür” dedi.

 

ŞAHİN: TÜRKİYE ONU KALBİNDE HİSSEDİYOR

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’de yaptığı konuşmasında;  “Hepimiz biliyor ve inanıyoruz ki hayat bir sınav. Hayat bir oyun. Mesele burada bu sınavı nasıl verdiğin. Bu oyunu nasıl oynadığın. Kadir Hocamızı bütün Türkiye seviyor ve bütün kalbinde hissediyor” dedi

 

ÖZAK: BİR DESTANDIR TRABZON SLOGNINI TÜRKİYE’YE DUYURDU

 

Eski Devlet Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak, “Hepimiz çok acılı bir gün yaşıyoruz. Ben 6 yıl birlikte oynama şansına eriştim. Bu efsane yıkılmaz. Kadir için ne söylesek az. Trabzonspor, efsanesinin çok değerli bir ismini kaybettik. Her zaman gülerdi. Çok güler yüzlü, sevgi ve saygı dolu centilmen spor adamıydı. Ömrünü futbola adamış, futbolcu ailenin bir üyesiydi. Bu meşaleyi doruğa taşıyan, Trabzon’dan milli takıma uluslararası boyuta taşıyan bir kardeşimizdi. Milli takıma çok önemli katkıları oldu. Trabzonspor’u marka yapan büyük yaban bir takımın çok önemli ferdiydi. Bir sevdadır Trabzon, Bir destandır Trabzonspor sloganını Türkiye’ye yaşatan kabul ettiren bir kardeşimizdi.” dedi.

 

GÜNEŞ: BU TAKIM SONUNDA BİR YERDE BİRLEŞECEK

 

Trabzonspor ve Milli takımlar eski Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Burada kimin konuştuğu önemli değil, kardeşimizi kaybettik onu cennete uğurlamak için buradayız.  Kadir’in öyle özellikleri var ki burada anlatsak kitaba sığmaz. O kırmızı kart gördüğü zaman arkadaşı o da peşinden kart görerek giden arkadaşımızdı. Yalnız bir yere gitmezdi. Bugün tek başına gidiyor.  Kaderin cilvesi. 61 yaşında tesadüflerin bir araya geldiği dönemde Kadir’i kaybettik. Bugün ben burada konuşurken Kadir gitti, ama bizde arkasından gideceğiz.  Bu takım tamamlanacak. Sonunda bir yerde birleşeceğiz. Kaderin cilvesi. Doğumda var ölümde var. Nasıl doğumda seviniyorsak, ölümde de üzülüyoruz.” diye konuştu.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat