Anasayfa - Dalgalı ve Dengesiz Oyun

Dalgalı ve Dengesiz Oyun

Dalgalı ve Dengesiz Oyun
Eklenme Tarihi: 15.09.2013

Trabzonspor'un efsane oyuncularından Cengiz Akçay, Trabzonspor'un Kardemir Karabükspor'u 1-0 yenerek galip geldiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Cengiz Akçay şu görüşlere yer verdi.

"Her iki takımda oyuna birbirleriyle eşdeğer sistem anlayışıyla başladı. Bu anlayıştaki iki takım oyunun ilk bölümlerinde dengeyi sağlayamadı. Bu düzende ki oyunda izleyiciye kötü gözüktü. Karşılaşmanın ilk 15 dakikalık bölümünde pozisyon izleyemedik. Karabükspor oyun disiplinine uygun olarak sahada topu kaybettiklerinde kendi alanlarına çekilip yaptıkları hamlelerle tekrar topun sahibi olmayı başardılar. Fakat heyecanlı ve aceleci oluşları onları gol bulmakta zorladı. Trabzonspor ise dalgalı, dengesiz  ve şuursuz oyun oynamaya çalıştı. Maçın ilk yarısında kaleyi bulan iki şut Karabükspor'dan geldi. Bunda da Onur kalesinde başarılı gözüktü.

İkinci yarıda iyi oynayan Karabükspor gitti, yerine adeta gel bana gol at diyen bir takım geldi. Kendi sahasına çekilip topu karşılamaya çalıştılar. Fakat Trabzonspor'un ileri uçtaki oyuncularının beceriksizliği gol bulma süresini uzattı. Bu beceriksizlik, Colman'ın oyuna girişiyle yaratıcılığıyla Henrique'ye golle buluşturmasıyla son buldu. Bordo Mavili takımın bulduğu golden sonra Karabükspor biraz canlanma eğilimine girse de, maçı kurtarmaya yetecek pozisyonları bulamadı.

Sonuç olarak, Trabzonspor için hayati önem taşıyan bu karşılamayı, iyi oynamadan kazanması önemliydi. Bundan sonraki süreçte yapılacak hamlelerle bir seri yakalanırsa takıma özgüven verir ve zirveye doğru dümeni kırar.

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat