Anasayfa - CAS Fenerbahçe'ye Acımadı

CAS Fenerbahçe'ye Acımadı

CAS Fenerbahçe'ye Acımadı
Eklenme Tarihi: 29.08.2013

CAS, UEFA'nın Fenerbahçe'ye verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları'ndan men cezasını onadı.

 

Fenerbahçe Kulübü'nün, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği Avrupa kupalarından iki yıl men cezasıyla ilgili, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı başvuru için karar verildi. CAS iki yıllık men cezasını onarken karar resmi internet sitesinden şöyle duyuruldu:

 

"UEFA, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün UEFA kulüp turnuvalarından şike suçlaması nedeni ile 2 sezon men etmişti. Türk kulübü bu karar üzerine CAS'ta temyize gitti ve tarafların arasındaki anlaşma gereği CAS, hızlandırılmış prosedürün uygulanacağı bir takvim belirleyip Türk kulübü ile ilgili UEFA kararını erteleyerek, CAS'taki temyizin sonucu belli olana kadar bu sezonki Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarına katılmasına karar verdi. CAS Genel Merkezi'nde 2 gün süren duruşmalar 21 ve 22 Ağustos 2013'te yapıldı. UEFA kararı çerçevesinde ki bu karar CAS tarafından da onandı. Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA kulüp turnuvalarından 2 sezon süre ile men edilmiştir."

 

CAS, detaylı açıklamayı ise Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bildirdikten sonra yine kendi sitesinden duyuracak.

 

Avukat Özkurt'tan "Fenerbahçe men edilmiştir" iddiası

 

 

UEFA'dan CAS kararına resmi açıklama!

 

UEFA resmi sitesinden yapılan açıklamada; CAS'ın bugün verdiği karar ile Fenerbahçe'nin başvurusunu reddetmesini memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

 

UEFA, acil olarak toplanıyor

 

Fenerbahçe'ye verilen 2 yıl men kararı sonrası UEFA, acil olarak toplanacağını resmi internet sitesinden açıkladı. Fenerbahçe'nin durumunu masaya yatıracak olan UEFA bundan sonraki süreç ile ilgili kararını alacak.

 

CEZA BU YILDAN BAŞLIYOR

 

UEFA'nın resmi sitesinden yapılan açıklamada; CAS'ın verdiği karar ile Fenerbahçe'nin başvurusunu reddetmesinin memnuniyetle karşıladığını bildirildi.

 

UEFA aynı açıklamasında, Fenerbahçe'nin 2013-14 sezonunda UEFA Avrupa Ligi'nde yer almayacak olmasından kaynaklanan özel durum nedeniyle acilen toplanacağı belirtildi. Dolayısıyla F.Bahçe'nin iki yıllık men cezası bu yıldan itibaren başlamış olacak.

 

FENERBAHÇE, CAS'IN KARARINI KAP'A BİLDİRDİ

 

 

Fenerbahçe Kulübü'nün, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği Avrupa kupalarından iki yıl men cezasıyla ilgili, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı başvuru için karar verildi. CAS iki yıllık men cezasını onadı.

Bu karar Fenerbahçe AŞ tarafından KAP'a şöyle duyuruldu:

"UEFA Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçe Spor Kulübü aleyhine vermiş olduğu 2 yıl Avrupa kupalarından men cezası ile ilgili kararın iptaline ilişkin Kulübümüz tarafından yapılan başvuru, CAS Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin 28.08.13 tarihli kararı ile reddedilmiş ve UEFA Tahkim Kurulu'nun 10 Temmuz 2013 tarihli kararının onandığı tarafımıza bildirilmiştir"

 

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat