Anasayfa - Bombacı Hami Mandıralı Bombaladı...

Bombacı Hami Mandıralı Bombaladı...

Bombacı Hami Mandıralı Bombaladı...
Eklenme Tarihi: 25.01.2010

Trabzonspor Kimsenin Babasının Çiftliği Değildir

Biz de Para Alamadık Yıllarca Ama Şikayet Etmedik

Herkes Kendisini Sorgulasın

Spor programına konuk olan Trabzonspor’un efsane futbolcusu Hami Mandıralı, Trabzonspor’la ilgili gündemde olan konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Kimsenin Babasının Çiftliği Değildir

Trabzonsporlu futbolcu Tayfun Cora’ya yapılan eleştirileri haksız bulduğunu söyleyen Hami Mandıralı, yerli futbolcu tartışmalarına da değindi. Mandıralı, “Bunlar klasik laflar oldu artık, hep kendi çocuğumuza sahip çıkalım, dedik. Bu konularda bizlerde çok acılar çektik. Ağır eleştiriler aldık bireysel olarak. Fakat ben hep şunu söylüyorum, insan işine odaklanmalı ve işini sahada en iyi şekilde yapmalı. Tabiî ki bu eleştiriler bizi rahatsız ediyor. Huzursuz ediyor ama bunlara takılmamak lazım. Ama çok acıdır ki, maalesef şehir, benim Trabzon’um, bizim Trabzon’umuz, kendi çocuğuna, kendi içinden çıkan çocuğuna maalesef sahip çıkmak istemiyor. Onu başarılı veya varlıklı görmek istemiyor. Trabzon maalesef yabancı oyunculara gösterdiği hoşgörüyü Trabzonspor’a göstermiyor. Biz de bunun mücadelesini veriyoruz. Değişen bir şey yok. Tayfun Cora bir Kayseriye gitti. Geçen sene çok iyi performans sergiledi. Bana göre takımda oynaması gereken bir futbolcudur. Yüreğiyle oynayan Kaybettiğimiz zaman ciğeri yanan, üzülen, ağlayan bir kardeşimiz. Onun yaşadığı bu sıkıntılar, acımasız eleştirilere ben de şahit oluyorum. Ama ona gösterilen bu tavır, acımasız eleştiriler diğer oyunculara gösterilmiyor. İnsanlar şunu unutmamalı; Trabzonspor, bu ülkenin en büyük kulüplerinden biridir. Her yerde taraftarı olan bir takımdır. Ama Trabzon kimsenin babasının çiftliği değildir. Çok üzülerek söylüyorum; üzülüyorum, Trabzonspor’u şikayet eden futbolcular hala ilgi, alaka, saygı görüyorsa, o zaman insanlar şapkalarını önüne koysunlar ve Tayfun’u kucaklasınlar” dedi.

Kafama Ayran Şişesi Yiyen Bir Futbolcuyum

Bir maçta kafasına ayran şişesi yediğini hatırlatan Mandıralı, “Tayfun önündeki yabancı bir futbolcuya top atmamış. Yıllar önce ben de yaşadığım için biliyorum bunu. 3 gol attığım bir maçta önümdeki futbolcuya topu atmadığım, yanımdaki arkadaşıma pas attığım için kafama ayran şişesi yiyen bir futbolcuyum ben. Onun için beni, benim Trabzonspor’umu UEFA’ya şikayet eden oyuncu hala o kadroda ise benim için söyleyecek başka bir şeyim yok” dedi.

Biz de Para Alamadık Yıllarca Ama Şikayet Etmedik

Taraftardan gelen‘Tayfun’un dışında alt yapıdan futbolcu çıkmayacak mı’ eleştirilere ise Hami Mandıralı, “Ben Tayfun’u örnek veriyorum. Tayfun, Trabzonspor’un Has çocuklarından birisi. Fakat sahada yapmak istediklerini baskıdan dolayı yapamıyor. ‘Kötü mü atacağım, kötü mü yapacağım’ korkusu yaşayan bir futbolcu. Ayakları titreyen bir futbolcunun sahadaki performansının yüksek olmasını nasıl bekleyebilirsiniz. Bu tartışılacak konudur. O zaman sen bu çocuğu yerden yere vur, diğerlerine hiçbir şey deme. Bunun konuşulur bir tarafı yok. Hem Trabzonlu çocuklar fazla olsun diyoruz, hem de onları yerden yere vuruyoruz. Ben bunu anlamış değilim. Bizim ciğerimiz yanıyor. Bizim takımımız bu. Benim Trabzonspor’u mu oynayan oyuncu UEFA’ya şikayet ediyor, parasını alamadığı için. Biz de yıllarca almadık ama UEFA’ya şikayet edeceğiz demedik. Çünkü biz Trabzonsporluyuz. Ölene kadar da demeyiz” ifadelerini kullandı.

O Formayı Elinden Alırlar, Ağlarsın!

Trabzonlu oyuncu Barış Memiş’e de dikkat çeken Mandıralı Barış’ı uyardı; “Barış’ta şapkasını önüne koyacak. Kulübede oturmak da memnun. Oyuna girerken gülüyor, gol kaçırıyor gülüyor, Trabzonspor forması bu ya. Bunun kıymetini bileceksin. Yarın alırlar bu formayı elinden. Ondan sonra ağlarsın ben bunu neden yaptım diye. Onun için Tayfun gibi güzel çocuklara sahip çıkmamız gerekiyor. Korumamız lazım” şeklinde konuştu.

Herkes Kendisini Sorgulasın

Trabzonspor’un çok fazla pozisyon bulmasına rağmen bu pozisyonları sonuçlandıramamasını değerlendiren Mandıralı, “Trabzonspor’da gidenler oldu, gelenler oldu. Bu kadro şampiyonluğa oynayan bir kadroydu. Neler oldu da, Trabzonspor bugün istenilen sonuçları alamıyor. Çok güzel başladılar. Ama sonrası kötüydü. Tabi bu sonuçları araştıracak olan teknik kadro ve o ekiptir. Biz fazla bu konuya giremeyiz. Trabzonspor’un oyun iştahı var ama oyuncular kalitelerini sahaya yansıtmadıkları için sıkıntı yaşıyorlar. Yani o kadar pozisyona gireceksin ve gol atamayacaksın. O zaman herkes kendisini sorgulamalı. Daha iyisini nasıl yaparız, bunun mücadelesini vermek zorundalar. Bizim yediğimiz baskıyı, hatırlayın. Bunlar şimdi o kadar yaşanmıyor. Onun için bu futbolcu kardeşlerimiz kendilerini sıkıntıya sokmasınlar, kendilerine yapılan çok baskı yok. Müsaade etsinler de, o kadar küçük sahada sesler de çıksın yani. Çünkü biz kendimizi kıyasladığımız zaman arada uçurum var. Biz başarılıyken çok çok dibe vurduk, aşağılandık. Bu futbolcular o formanın kıymetini bilecek ve terleteceklerdir. Çünkü onun karşılığında ödül alıyorlar. Onun için Trabzonspor’a herkes sahip çıksın” dedi.

Forvet Sıkıntısı…

Trabzonspor’da forvet sıkıntısı olup olmadığını da değerlendiren Mandıralı, “Futboldan anlayan herkes şunu bilmeli; Trabzonspor benim mantığımla tek santraforla başarılı olamaz. Futbolculara baktığımız zaman kalite ve yetenek olarak, kendini işe vermek olarak, şunu söylüyorum Umut, insan üstü mücadele ediyor, savaşıyor ama o kadar yetenekli. Gökhan ondan vuruş tekniği olarak daha önde fakat o kadar çok koşuyor ki, ama iş bitiremiyor. Pozisyona da giriyor Trabzonspor. Girdiğin pozisyonu atamazsan o zaman kime kızacaksın. Sadece son darbeyi yapamıyorlar. ‘İnsan ben her şeyi biliyorum, ben oldum’ demeyecek. Biraz daha fazla fedakarlık yapmaları lazım. Yoksa Trabzonspor pozisyona girmiyor değil, aslanlar gibi giriyor” ifadelerine yer verdi.

(Kaynak:Medya Trabzon Röpartaj:Hakan Yoloğlu)

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat