Anasayfa - Akçay Maçı Değerlendirdi

Akçay Maçı Değerlendirdi

Akçay Maçı Değerlendirdi
Eklenme Tarihi: 19.07.2013

Trabzonspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi 2. Eleme Turu'nda Derry City'yi 4-2 mağlup ettikleri mücadele sonrasında açıklamalarda bulundu.

 

Öncelikli olarak savunmadaki hatalara değinen teknik adam, "Sonuçta rakibin iyi organize olduğunu biliyorduk. Bize yakışmayan 2 gol yedik. Savunma dersimize çalışmamız gerekiyor. İlk ciddi müsabaka olarak iyi sayılabilir. Bizim gibi takımlar daha az hata yapmak zorundadır. Onun için uğraşacağız. Bu artık rakibi daha fazla zorlayacak bir skor olacak. Oradan da istediğimiz sonuçla dönecek gücümüz var" ifadelerini kullandı.

 

"KENDİ SAHALARINDA İYİ DEĞİLLER"

 

Derry City'nin evinde kötü bir istatistiği olduğunu belirten Akçay, "Rakibin 4-5 maçının CD'si var. Deplasmanda başarılı olan bir takım kimliği var. Kontra ataklarla başarılı olabiliryorlar. Başarılı da oldular. Kendi sahalarında ama pek iyi değiller. Umarım bu istatistik bizim işimize yarar." diye konuştu.

 

"TARAFTAR İÇİN UYUMADAN ÇALIŞMALIYIZ"

 

Taraftara övgü dolu sözler kullanan Trabzonspor antrenörü, "Taraftarı hiç bu kadar arzulu görmemiştim. Bu insanlara güzel şeyler yakışıyor. Biz çalışmalıyız. Hatta uyumadan çalışmalıyız onlara layık olmak için. Onlarla birlikte olduğum için mutluyum." dedi.

 

"MALOUDA LİDER BİR OYUNCU"

 

Yeni transfer Malouda'yı bir an önce hazırlamaya çalışacaklarını ifade eden Mustafa Akçay, "Malouda ile ilgili bir şeyler söylemek doğru değil. Fransa, İngiltere liglerinde oynamış bir isim. Lider bir oyuncu. Bize çok büyük katkılar yapacak. Onu iyi hazırlayarak sahaya döndürmeye çalışacağız. Yönetim Kurulumuz da ihtiyaçlarımızı görerek bize yardımcı oluyorlar. Onları da tebrik ediyorum.” diye konuştu

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat