Anasayfa - İyi Analiz Yapmak Gerekiyor

İyi Analiz Yapmak Gerekiyor

İyi Analiz Yapmak Gerekiyor
Eklenme Tarihi: 14.09.2013

Trabzonspor'un efsane isimlerinden ve Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı İlyas Akçay, Trabzonspor-Kardemir Karabükspor maçını değerlendirdi.

Akçay değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi.

"Trabzonspor son zamanlarda gerek yönetim bazında, gerekse takım bazında stresli günlerden geçiyor. Böylesine stres dolu bir müsabakada ilk yarı iki takımda birbirlerini tarttılar. Fakat denk giden ilk yarı boyunca Karabükspor'un baskısı Bordo Mavili takıma oranla bir kademe daha yüksekti. Kendi sahasında oynayan Trabzonspor'un pozisyon üretme etkinliği yok denecek kadar azdı. Kısır geçen ilk yarıda daha ağır basan Karabükspor 1-2 pozisyon üretmeyi başardı. Fakat bunlarda kısır pozisyonlar olduğundan sonuca etki etmedi. Bordo Mavili takımda oyun süresinde takıma etki edecek Adrian ve Malouda'nın takıma hiçbir katkısı olmazken, Henrique'nin de yakaladığı ileri uçtaki beceriksizliği ilk yarının berabere bitmesine neden oldu.

İkinci yarıya baktığımız zaman, ilk yarıda daha etkili olan Karabükspor gitmiş, yerine oyunu kendi sahasında karşılayan ve kötü sayılabilecek bir takım gelmiş. Rakibini böyle yakalayan Trabzonspor, oyunu eline almayı başardı. Oyun üstünlüğünün ele geçtiği dakikalarda Yusuf Erdoğan'ın direğe takılan şutu şansızlık göstergesi oldu. İlk yarıda beceriksiliğiyle tavan yapan Henrique ikinci yarıda becerisiyle attığı golle kendisini affettirmeye çalıştı. Kalan dakikalarda galibiyeti korumasını bilen Bordo Mavililer stres dolu bir karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak 3 puanın sahibi oldu.

Başlangıçta söylediğim gibi, bugün sahada çok stresli bir Trabzonspor vardı. Önemli olan bu karşılaşmadan mutlak 3 puan alınması gerekiyordu. Karşılaşma sonunda alınan bu galibiyet ve 3 puan, ligin ilerleyen haftalarına ve Avrupa liginde oynanacak karşılaşma öncesinde takıma bir nebze olsun moral verdiği düşüncesindeyim. Ama skoru bir tarafa bırakıp oyun performansını iyi derecede analiz etmek gerekiyor. Bu analiz yapılırsa, inşallah özlenen ve beklenen Trabzonspor bundan sonraki süreçte karşımızda olur."

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat