Anasayfa - İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan CAS Açıklaması

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan CAS Açıklaması

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan CAS Açıklaması
Eklenme Tarihi: 29.08.2013

Trazonspor'un internet sitesinden şike sürecinde sona gelindiğini belirten Başkan Hacıosmanoğlu'nun açıklaması şöyle:

 

"UEFA'nın ardından CAS'ın verdiği onama kararı sonrası, Fenerbahçe kulübünü, Fenerbahçe sevdalılarını bu duruma düşürenlerin eline hizmet için bir fırsat daha geçti. Bu kararın ardından kendi kulübünü kaosa itenler, 2010-2011 sezonunun kupasını Türkiye Futbol Federasyonu'na iade ederek 'Temiz Türk Futbolu' adına gider ayak ilk kez bir hizmette bulunabilirler."

 

"TFF’Yİ ALDIĞI KARARI DEĞİŞTİRMEYE ÇAĞIRIYORUZ"

 

Başkan Hacıosmanoğlu'nun açıklaması şöyle devam etti:

 

"Avrupa futbolunun patronu UEFA, tüm birimleri ile bu konundaki kararını net ve talimatlara uygun bir şekilde vermişken, Türkiye Futbol Federasyonu'nu da bizim başvurumuzu beklemeden, kendi kurullarının aldığı adaletsiz kararı değiştirmeye davet ediyoruz. Türk futbolunun ilerleyen günlerde daha da büyük bir tehlike altına girmemesi için hızlı hareket edilmeli. Aksi takdirde Türk futbolu adına üzerimize düşen görevleri bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam ederiz."

 

"FUTBOLU MANİPÜLE EDENLER İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ"

 

Taleplerinin sadece bir kupa olmadığını vurgulayan Başkan Hacıosmanoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:

 

"Önce İstanbul'u, sonrasında da Trabzon'u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han'ın, İstanbul'u fethi öncesinde söylediği, (Ey İstanbul ya ben seni alacağım ya da sen beni) sözlerinin bize ışık tuttuğu bu dönemde biz de, (Ya o kupayı alacağız ya da o kupa bizi) söylemiyle harekete geçiyoruz. Bizim talebimiz sadece bir kupa değil, saha dışı olayları ile futbolu manipüle edenlerin sessiz karanlığa gömülmesi için bir mücadeledir."

 
TSFUTBOL ©. Email: info@tsfutbol.com
Powered By Gülnet İnternet Hizmetleri ®
Kapat
Kapat
Kapat